Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Федір Веніславський: Президент не робив жодних заяв, що міністр оборони має піти у відставку

Федір Веніславський: Президент не робив жодних заяв, що міністр оборони має піти у відставку
Фото: sluga-narodu.com

На сьогодні питання відставки міністра оборони Олексія Рєзнікова президент України Володимир Зеленський не піднімає. А той факт, що народні депутати від фракції «Слуга народу» представили цей факт, як данину – збій комунікації між Офісом президента та Верховною Радою. Про це в інтерв’ю РБК-Україна сказав представник президента в Верховній Раді, народний депутат, член оборонного комітету парламенту Федір Веніславський.

- Щодо можливих перестановок в Міністерстві оборони питання дискутувалося вже протягом певного часу. І як тільки-но виникло це непорозуміння щодо закупівлі продуктів харчування, було обговорення (на рівні народних депутатів. - Авт.), що міністр має взяти на себе політичну відповідальність. Оскільки він фактично одноособово підбирав команду і призначав тих людей, які в тому числі винні в цих медійних скандалах, - сказав Федір Веніславський і додав: - На рівні фракції це питання в неділю обговорювалося вперше. Воно обговорювалося не як факт, що вже відбувся, а як потенційна можливість, що може мати місце в майбутньому - зміна міністра оборони, щоби продемонструвати європейський підхід у політиці, що міністр відповідальний.

Водночас Федір Веніславський нагадав, що суб’єктом подання на призначення та звільнення міністра оборони країни є президент. А Володимир Зеленський не робив жодних заяв щодо цього.

- …Тільки президент визначає, чи влаштовує його міністр оборони, чи не влаштовує. Ні станом на 5 лютого, коли було засідання фракції, ні станом на сьогодні ніяких ініціатив з боку президента щодо дострокового припинення повноважень міністра оборони не надходило, -  сказав він.

Парламентар підкреслив, що народні депутати не будуть «реалізувати чи ухвалювати якісь ініціативи, які можуть розбалансувати відносини між президентом і парламентом».

5 лютого голова пропрезидентської фракції «Слуга народу» у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що на найближчому засіданні парламенту буде розглянуто питання звільнення міністра оборони Олексія Рєзнікова. І новим очільником Міноборони планують призначити керівника ГУР Кирила Буданова. Вже наступного дня Арахамія заявив, що відставки Рєзнікова протягом тижня не буде. Зі свого боку секретар оборонного комітету Верховної Ради Мар’яна Безугла уточнила, що питання відставки Олексія Рєзнікова вирішили відкласти з огляду на інформацію про можливий повномасштабний наступ з боку РФ та чергове засідання міністрів оборони у форматі «Рамштайн», на якому планується обговорити можливість надання Україні бойової авіації.