Завантажити ще

Макрон нагородив Зеленського орденом Почесного легіону

Макрон нагородив Зеленського орденом Почесного легіону
Фото: https://www.president.gov.ua

Президент Франції Еммануель Макрон нагородив президента України Володимира Зеленського орденом Почесного легіону. Відео нагородження Макрон оприлюднив у Twitter

- Шана Україні та її народу. Шана тобі, дорогий Володимире, за твою мужність і відданість, - підписав відео Еммануель Макрон у Twitter.

На опублікованому в соцмережі записі лідер Франції вручає Зеленському орден Почесного легіону. Глави держав обіймаються та тримаються за руки. 

- Вона бореться за мир і несе цінності нашого Європейського союзу: Україна ніколи не буде самотньою. До перемоги, до миру, до Європи, - написав у інших повідомленнях в соціальних мережах Макрон.

Орден Почесного легіону - найвища нагорода Франції, яку присуджує президент республіки за військові або цивільні заслуги. Почесний легіон засновано 19 травня 1802 р. Декретом Наполеона Бонапарта від 14 липня 1804 «Про відзнаки членів Почесного Легіону» встановлено орден Легіону. Девіз ордену — Honneur et patrie (Честь і Вітчизна). 

Орден має три ступені і два достоїнства: ступінь Кавалер, ступінь Офіцер, ступінь Командор, достоїнство Великий Офіцер і найвище достоїнство - Великий Хрест.

8 лютого Володимир Зеленський відвідав Париж, де зустрівся з Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Цього ж дня Зеленський відвідав Лондон. Там він зустрівся з прем'єр-міністром Великобританії Ріші Сунаком, виступив у парламенті та побував на аудієнції у короля Чарльза III у Букінгемському палаці.

9 лютого президент візьме участь у саміті лідерів ЄС у Брюсселі. Це другий виїзд голови держави за межі України від початку війни, у лютому він відвідав США.