27 вересня
Завантажити ще

Зеленський виступив у парламенті Великобританії під оплески лордів і Бориса Джонсона

Зеленський виступив у парламенті Великобританії під оплески лордів і Бориса Джонсона
Фото: REUTERS

Після зустрічі з прем’єр-міністром Ріші Сунаком президент Володимир Зеленський виступив з 30-хвилинною промовою перед обома палатами парламенту Великобританії. Український лідер зайшов у Вестмінстер-хол під оплески лордів та міністрів, серед яких був і колишній прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон. 

Зеленський звернувся до парламенту Великобританії англійською мовою, його слухали стоячи та постійно перебивала оплесками. Президент подякував Британії за підтримку від імені українських воїнів та всіх українців і закликав продовжувати санкційну політику проти Росії і поставки їй зброї.

- Від імені кожного батька і кожної матері, які чекають на своїх відважних синів і відважних доньок додому з війни, я дякую вам. Велика Британія простягнула руку допомоги, коли світ ще не зрозумів, як реагувати. Борисе, ти пішов назустріч, коли це здавалося абсолютно неможливим. Дякую тобі, - сказав президент.

Під час виступу Зеленський подарував спікеру Палати представників Великої Британії Ліндсею Гойлу шолом українського пілота з написом "Ми маємо свободу, дайте нам крила, щоб її захищати". Таким чином він закликав Британію та союзників постачати винищувачі до України для боротьби з російською агресією.

Під час візиту до Лондона Зеленський проведе аудієнцію з королем Чарльзом III у Букінгемському палаці та зустрінеться з українськими військовими. У четвер Зеленський має прибути до Брюсселя для участі в саміті ЄС. З початку російського вторгнення Володимир Зеленський здійснив лише одну поїздку за межі України. У грудні він поїхав до США і зупинився в Польщі на зворотному шляху.