26 березня
Завантажити ще

Кабмін вдруге розгляне можливість позбавити Бойка звання Героя України

Кабмін вдруге розгляне можливість позбавити Бойка звання Героя України
Фото: official.yuriy.boyko/

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль доручив уряду вдруге розглянути можливість позбавити співголову партії «Опозиційна платформа — За життя» народного депутата Юрія Бойка звання Героя України. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів.

- На сайті Президента України петиція щодо позбавлення нардепа Юрія Бойка звання Героя України набрала 25 тис. голосів. Міжвідомча робоча група — серед якої представники уряду, НАЗК, СБУ, НАБУ, ГПУ та інших органів — дійшла висновку, що через колізію чинного законодавства деяких діячів станом на сьогодні неможливо позбавити вищих державних нагород. Тому ще в грудні я доручив Мін’юсту і першому віцепрем’єру напрацювати зміни до законодавства. Це доручення виконано, і сьогодні уряд схвалив відповідний проєкт закону. Він передбачає, що накладення санкцій на особу дає підстави для позбавлення її державних нагород, - пояснив Шмигаль.

Юрій Бойко отримав звання Героя України у 2004 році із рук президента Леоніда Кучми за «повне врегулювання заборгованості України за газ перед РФ». На той момент Бойко очолював "Нафтогаз".

Новини по темі: Юрій Бойко