Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
16 квiтня
Завантажити ще

Російський «Газпром» створить власну приватну військову компанію

Російський «Газпром» створить власну приватну військову компанію
Фото: REUTERS

Найбільша російська державна корпорація «Газпром» створює власну приватну військову компанію. Про це повідомило Головне управління розвідки Міноборони України з посиланням на розпорядження, яке підписав російський премʼєр-міністр Михайло Мішустін.

- Таким чином, в РФ продовжується «гонка озброєнь» серед основних політичних гравців, які активно створюють приватні армії за прикладом ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, - заявили в українській військовій розвідці.

Документ встановлює, що засновниками організації буде «Газпром нефть» з розміром частки у статутному капіталі «організації» 70% та приватна охоронна організація «Стаф-центр» з часткою 30%.

При створенні «організації» уряд РФ посилається на закон «Про безпеку обʼєктів паливно-енергетичного комплексу», де зазначено, що підприємствам галузі «може бути надано право на заснування приватної охоронної організації». Розмір частки такого підприємства у статутному капіталі новоствореної «організації» не може бути меншим за 50%.

6 лютого Верховна Рада визнала ПВК "Вагнер» та всі інші російські приватні військові компанії терористичними організаціями.