4 червня
Завантажити ще

Україна ввела санкції проти «Росатому» на 50 років

Україна ввела санкції проти «Росатому» на 50 років
Фото: president.gov.ua

Україна ввела санкції проти атомної галузі Росії. Про це заявив президент Володимир Зеленський. Обмеження відносно російської державної корпорації «Росатом» та інших компаній введені на 50 років. Про це йдеться в указі, опублікованому на сайті президента.

- Сьогодні є ще один санкційний крок нашої держави проти держави-терориста. Уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо санкцій проти атомної галузі Росії. 

І це не останнє рішення щодо цієї їхньої галузі.

Сенс наших кроків також у тому, щоб підтримати зусилля наших дипломатів по розширенню глобальних санкцій на цю частину російської машини агресії.

Росія – це єдина держава у світі, яка дозволяє своїм військовим обстрілювати атомні станції та використовувати АЕС як прикриття для обстрілів. Російські ракети неодноразово йшли за траєкторіями над ядерними об’єктами України.

Також держава-терорист використовує атомну галузь як один з елементів зовнішньої експансії для тиску на інші держави, для створення відповідних загроз суверенітету інших держав. Усе це достатні причини, щоб і атомна галузь Росії була під глобальними санкціями. І ми працюємо над цим із нашими партнерами, - сказав президент у своєму традиційному вечірньому відеозверненні.

В указі президента йдеться, що РНБО прийняла рішення про застосування обмежувальних заходів 5 лютого.

5 лютого заборона на імпорт нафтопродуктів із РФ до ЄС набула чинності, повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.