Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Міноборони оголосило про початок навчання військових на танках Leopard (оновлено)

Міноборони оголосило про початок навчання військових на танках Leopard (оновлено)
Фото: REUTERS/Benjamin Westhoff

У понеділок, 6 лютого, розпочнеться навчання українських військових на німецьких танках Leopard. Про це розповів міністр оборони Олексій Резніков, повідомив “Інтерфакс-Україна”. 

У вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ також йдеться про те, що від завтрашнього дня українські екіпажі починають навчання з експлуатації танків “Леопард”.

- Із завтрашнього дня, з понеділка, починається навчання танкових екіпажів за межами України на Leopard. Ми продовжуємо розмови з нашими партнерами, і незабаром буде візит високих гостей, поговоримо і про запчастини для Leopard, їхній ремонт, обслуговування тощо, - сказав Резніков на пресконференції у неділю.

Міністр оборони додав, що вже є чітке розуміння про те, яка країна і скільки танків надасть Україні.

В інтерв'ю "Українській правді" Резніков розповів, що перші танкові екіпажі почнуть вчитися на території Польщі. 

- Там буде визначатися так: коли командир танку впевнений, що його екіпаж повністю опанував усі системи, плюс інженери знатимуть, як виконувати поточний простий ремонт, – все, тільки тоді екіпаж готовий. Але тут є один нюанс: це ж не просто один танк, це танковий підрозділ. Чи це буде рота, чи батальйон – вони працюватимуть у взаємодії. Це питання місяців, - зазначив він.

Німеччина 25 січня оголосила, що поставить Україні 14 танків Leopard 2 та дозволила їхній реекспорт. 4 лютого Міністр оборони Канади повідомила, що країна відправила перший танк Leopard до України. Цього ж дня Міноборони Великобританії розповіло, що танкісти ЗСУ швидко освоїли керування танками Challenger 2.