Завантажити ще

Резніков виступив за створення Military Prozorro на тлі скандалів з Міноборони

Резніков виступив за створення Military Prozorro на тлі скандалів з Міноборони
Фото: t.me/militarymediacenter

При Міноборони створять громадську антикорупційну раду. Про це міністр Олексій Резніков заявив на прес-конференції в неділю, повідомили Military Media Center, "Інтерфакс-Україна" та Укрінформ.

- Ми утворимо робочу групу із числа активістів-антикорупціонерів по створенню громадської антикорупційної ради при Міністерстві оборони, - сказав він.

Резніков також заявив про необхідність повністю перезавантажити антикорупційне управління Міністерства оборони. Міністр запевнив у готовності співпрацювати з активістами та журналістами. Внутрішній аудит, який перевіряє всі системи закупівель, має завершитись протягом тижня.

- На жаль, я змушений це констатувати, це управління не впоралося із завданнями, які ми очікували, які були покладені на них згідно із законодавством, – сказав він.

Міністр оборони Олексій Резніков виступив за часткову відкритість оборонних закупівель за прикладом системи Prozorro.

- Моя ідея зараз обговорюється, щоб ми могли публікувати - без юридичної адреси або місця знаходження, але об'єм, суму контракту і т.д. щоб суспільство бачило не після укладення угод, а до. Ми зустрічалися у прем'єр-міністра разом з віцепрем'єр-міністром Юлією Свириденко, бо в неї є фахівці по Prozorro, і я її попросив: розробіть програму Prozorro, яка була би... назвімо це Military Prozorro.

Олексій Резніков заявив, що жодному чиновнику Міноборони не повідомили про підозру у зв'язку із системою закупівель харчування та контрактами, які стали предметом журналістського розслідування.

- Вони (підозри, - Авт.) стосуються зовсім інших ситуацій. Із цим розбирається правоохоронна система. На сьогоднішній день мені не відомий жоден факт вручення підозри комусь і тим більше застосування заходу щодо затримання будь-якому чиновнику Міноборони, який пов'язаний із системою закупівель харчування, з тими контрактами, що стали предметом дослідження журналіста Ніколова, - сказав міністр.

Директора департаменту закупівель Міністерства оборони України Богдана Хмельницького було направлено на проходження поліграфа в СБУ ще влітку. Проте, “під час воєнного стану військовослужбовця звільнити непросто, можна лише переміщати”.

Довідка

Богдану Хмельницькому вручили підозру 1 лютого у закупівлі неякісних бронежилетів. 24 січня голова антикорупційного комітету Верховної Ради Анастасія Радина повідомила, що його звільнено з посади директора департаменту закупівель Міністерства оборони. Це сталося після того, як 21 січня видання ZN.ua написало, що ціни на продукти для військових у контракті МО на 2023 перевищують роздрібні у два-три рази.

2 лютого суд заарештував колишнього заступника міністра оборони В'ячеслава Шаповалова. Співробітники ДБР 1 лютого повідомили йому про підозру у причетності до закупівлі продуктів за завищеними цінами та неякісної амуніції. Того ж дня ГБР затримало підприємців, які продавали військовим яйця по 17 гривень.