30 березня
Завантажити ще

США вперше передадуть Україні конфісковані активи РФ

США вперше передадуть Україні конфісковані активи РФ
Фото: КЕВІН ЛАМАРК/REUTERS

Американська сторона передасть Україні конфісковані активи російського бізнесмена Костянтина Малофєєва на загальну суму 5,4 мільйона доларів. Про це заявив генеральний прокурор Сполучених Штатів Меррік Гарланд на зустрічі з українським колегою Андрієм Костіним, передає "CNN".

– Сьогодні я оголошую, що санкціонував першу в історії передачу конфіскованих російських активів для використання в Україні. Ці конфісковані активи пішли за оголошенням, яке я зробив у квітні минулого року, про звинувачення російського олігарха Костянтина Малофєєва в ухиленні від санкцій, - заявив Гарланд.

Як зазначив генпрокурор США, після введення санкцій проти російського олігарха Малофєєва з його банківського рахунку в США було вилучено мільйони доларів через те, що він діяв від імені уряду РФ.

- З мого дозволу сьогодні конфісковані кошти далі будуть передані Держдепартаменту для підтримки народу України. Російські військові злочинці не знайдуть притулку в США, - наголосив він.

Генпрокурор України Андрій Костін подякував американському колегі за рішення про передачу нашій країні російських активів на відновлення держави.

– Сьогодні ми спостерігаємо санкціонування передачі конфіскованих активів на суму 5,4 мільйона доларів США Державному департаменту з метою відновлення зруйнованої війною України. Ми вдячні Сполученим Штатам за їхні рішучі зусилля та підтримку. Український народ ніколи цього не забуде, - наголосив Костін.

Про те, в які терміни активи будуть передані українській стороні і яким чином - сторони не уточнили. Інших подробиць генпрокурори України та США також не повідомили.