14 червня
Завантажити ще

Зеленський звернувся до українців: Робимо все для отримання сучасних танків

Зеленський звернувся до українців: Робимо все для отримання сучасних танків
Фото: President.gov.ua

У Києві відбувся саміт України та Європейського Союзу, на якому сторони обговорили вступ України до європейського блоку. Про це йшлося у зверненні голови держави.

– Сьогодні пройшов черговий саміт Україна – Європейський Союз. Відбувся у Києві, у нашій столиці. Ми маємо досить конкретні домовленості з нашими партнерами про те, як Україна стане ще ближчою з Європейським Союзом. Сьогодні дуже відчувалася впевненість у цьому на саміті. Ми говорили та говоримо вже як учасники європейської спільноти. І працюємо, щоб зафіксувати це де-юре, – розповів президент.

За його словами, учасники саміту обговорили можливий початок переговорів щодо вступу України до ЄС вже цього року, необхідність санкційного тиску на Росію, а також співробітництво країн.

- Ми говорили сьогодні про десятий санкційний пакет Євросоюзу, який готується. Є наші пропозиції щодо цього пакету – сьогодні ми їх озвучили партнерам. Обговорили зміни до інституцій нашої держави, які ми здійснюємо. Обговорили фінансову співпрацю. Звичайно, обговорили відновлення інфраструктури, насамперед соціальної та енергетичної, - наголосив він.

Як зазначив Зеленський, сторони також домовилися про підготовку до великої інтеграції України у внутрішній ринок ЄС, що збільшить прибутки вітчизняних компаній, виробництво та робочі місця. Також на саміті йшлося про заміну системи дитячих інтернатів в Україну більш цивілізованою.

- У дітей має бути сім'я. Виховання дітей у дитячих будинках сімейного типу – це набагато краще, ніж стара система інтернатів. Ми зробимо цю реформу разом із Євросоюзом. Буде створено відповідний офіс, який відповідає за цю реформу. І вже окреслено попередні домовленості щодо цієї реформи, - сказав він.

Також голова держави заявив, що Європейський Союз офіційно підтримав українську "формулу миру". Сторони зафіксували це у підсумковій спільній заяві та домовилися про конкретну допомогу з боку ЄС у реалізації пунктів цієї формули.

У своєму зверненні президент розповів про свою зустріч із міністром оборони Польщі Маріушем Блащаком, який прибув до Києва для участі у третій зустрічі країн "танкової коаліції". За його словами, держави докладають усіх зусиль, щоб українські захисники скоріше отримали сучасні танки.