Завантажити ще

Зеленський: Здавати Бахмут ніхто не збирається, триматимемо, доки вистачить сил

Зеленський: Здавати Бахмут ніхто не збирається, триматимемо, доки вистачить сил
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський заявив, що виведення українських військ із фронтового Бахмута Донецької області не буде. У разі отримання далекобійної зброї українські війська не лише не відступлять, але й зможуть розпочати деокупацію раніше захопленої Росією території Донбасу. Про це він сказав під час пресконференції за результатами саміту Україна-ЄС.

- Здавати Бахмут ніхто не буде. Боротимемося, скільки можемо. Вважаємо Бахмут нашою фортецею… Якщо буде прискорення щодо зброї, а саме далекобійної зброї, ми не тільки не відійдемо від Бахмута - ми почнемо деокуповувати Донбас, який був окупований з 2014 року, – заявив президент.

Зеленський зазначив, що Україна знає конкретні потреби для цього, і подякував усім державам, "які на цьому шляху поруч із нами". Президент наголосив, що українське керівництво обізнане, що на сході посилюватиметься тиск, бо "Росія хоче реваншу".

- І цього реваншу вони хочуть саме там, де він їм дуже потрібний. Наше завдання - не дати їм цієї можливості до моменту зміцнення нашої армії відповідною зброєю. Вважаю, що ми маємо шанс, – резюмував Зеленський.

Раніше командувач Розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник Марго Гросберг заявив, що, утримуючи Бахмут, українські сили виграли час для створення нових ліній оборони. І тому найближчим часом вони, швидше за все, підуть із міста.