Завантажити ще

Журналіст звинуватив чиновника Міноборони Лієва у наявності російського паспорта, а потім видалив свій пост

Журналіст звинуватив чиновника Міноборони Лієва у наявності російського паспорта, а потім видалив свій пост

Олександр Лієв заявив, що ніколи не мав російського паспорта, а прізвище на фейковій фотографії відрізняється від його справжньої - кількостю літер. Відеозвернення він опублікував у Фейсбуці.

- Щойно Михайло Ткач опублікував фото якогось нібито паспорта, на якому написано прізвище Лієв з помилкою. Англійською мовою моє прізвище пишеться з п'ятьма літерами, а не чотирма. Фотографія – для людей, які мене не знають, можливо схожа на мене. З місцем народження в Москві, так і взагалі, з російським паспортом ця фотографія, якого в мене ніколи не було, бути не могло і, природно, немає, - заявив Лієв.

Чиновник вважає, що журналіст вирішив "хайпанути" на цьому скандалі, але в результаті нашкодив інтересам держави. Також Лієв повідомив про те, що звільнився з посади тимчасового виконувача обов'язків голови департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони.

- Це Михайло Ткач теж хотів хайпанути, підставивши й видання, яке я завжди читав. Приєднався Михайло Ткач до хайпа, який вже нашкодив нашій оборонній спроможності. Справді нашкодив... Тому що я звільнився - я написав заяву на звільнення. І сьогоднішнім числом є наказ про моє звільнення, я попросив про це міністра. Я виконував велику кількість завдань та програм, які тепер потрібно передати комусь для їх виконання. Це важливі програми, – пояснив він.

Екс-співробітник Міноборони заявив, що після поширення інформації про те, що він нібито має російське громадянство, його родина опинилася в небезпеці. За його словами, військовослужбовці з передової повертаються до Києва, щоб нібито розправитись із рідними Лієва.

- Крім того, цей хайп фізично загрожує мені та моїй родині. За 10 хвилин я отримав кілька погроз. І хлопці, мої побратими, які побачили це фото, повертаються зараз із передка. Вони не придивляються - чи правильно написане моє прізвище, вони не придивляються - чи я на фото. Вони обіцяють розправитися з моєю сім'єю. Я на цих хлопців не ображаюся - якби сам дізнався, що хтось із моїх побратимів виявився громадянином Росії, то, можливо, й сам би вбив, - сказав чиновник.

У зв'язку з ситуацією, що склалася, Лієв звернувся до українських журналістів з проханням перевіряти інформацію і переконатися в її достовірності перед тим, як поширювати. Він нагадав, що в країні зараз складний час і суспільству не потрібні такі "хайпи".

За годину Лієв написав, що адміністрація Фейсбуку приховала його відеозвернення від користувачів мережі. Причиною вказано "порушення Норми спільноти щодо конфіденційності". Пізніше екс-чиновник вийшов у прямий ефір.

Журналіст "Української правди" Михайло Ткач звинуватив чиновника Міноборони Олександра Лієва у наявності російського громадянства. Він опублікував у Фейсбуці фотографію "паспорта громадянина РФ", який нібито належить Лієву. Після того, як з'ясувалося, що фотографія є фейковою, Ткач видалив свій пост. Також "Українська правда" виправила текст статті про Лієва, в якому посилалася на джерела у правоохоронних органах, а згодом - на управління розвідки.