Завантажити ще

Україна шукатиме витвори мистецтва підсанкційних росіян для конфіскації

Україна шукатиме витвори мистецтва підсанкційних росіян для конфіскації
Фото: facebook.com/sothebys

Національне агентство з питань запобігання корупції та Міністерство культури й інформаційної політики створили робочу групу Art Sanct Task Force. Про це 2 лютого йдеться на сайтах відомств.

- Art Sanct Task Force має два основні завдання: виявлення викрадених під час війни в Україні мистецьких предметів та недопущення їхнього вільного обігу у світі; пошук мистецьких активів підсанкційних росіян з метою подальшої заморозки цих активів та їхньої конфіскації, - повідомили в НАЗК.

Голова НАЗК Олександр Новіков заявив, що все частіше можна спостерігати, як археологічні знахідки, книги, предмети народного та образотворчого мистецтва з України виставляються на продаж на аукціонах та в галереях по всьому світу.

- Ми плануємо створити спеціальну базу даних предметів мистецтва, викрадених з українських приватних і державних колекцій, з метою їхньої ідентифікації та повернення до України, - сказав він.

Окремо буде вестися робота з пошуку мистецьких активів підсанкційних росіян, подальшої заморозки цих активів, конфіскації та у майбутньому передачі Україні.

- Ми плануємо об’єднати ці об’єкти в рамках однієї бази, що спростить доброчесним учасникам арт-ринку проведення “санкційних” перевірок та ускладнить для російських олігархів продаж таких активів, - додав Новіков.

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко зазначив у своєму телеграм-каналі, що скільки б предметів мистецтва не евакуювала Україна, у таких конфліктах неможливо убезпечити все. 

- Ми знаходимось у контакті з міжнародними й українськими правоохоронними органами та профільними організаціями, щоб притягнути Росію до відповідальності, арештувати її активи у світі та запобігти міжнародному трафіку викраденого, - запевнив він.

Ткаченко визнав, що це складний та довготривалий процес через його масштаби, якого світ не бачив з часів Другої світової війни. 

Від початку повномасштабного вторгнення Росії до України НАЗК разом з МЗС, СБУ, Міністерством юстиції та іншими інституціями почало роботу над формуванням санкційних списків росіян, причетних до розв’язання війни.