4 червня
Завантажити ще

Австрія висилає чотирьох дипломатів РФ

Австрія висилає чотирьох дипломатів РФ
Фото: LISA LEUTNER/REUTERS

Австрія висилає чотирьох російських дипломатів з Відня за діяльність на користь спецслужб. Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться у заяві відомства.

- Двоє дипломатів посольства Росії вчинили дії, несумісні з їхнім дипломатичним статусом. Тому вони оголошені персонами нон грата відповідно до статті 9 Віденської конвенції про дипломатичні зносини, - наголосили у відомстві. 

Згідно з заявою, інші двоє дипломатів постійного представництва Росії при ООН «вчинили дії, несумісні з Угодою про розміщення штаб-квартири». Вони також повинні покинути територію Австрійської Республіки, заявили в МЗС.

Таким чином чотири російські дипломати повинні залишити територію Австрії до 8 лютого.

Президент Австрії Александер Ван дер Беллен приїхав в Україну 1 лютого. Він відвідав Бучу та зустрівся з президентом Володимиром Зеленським, а також передав генератори й оголосив про виділення 5 мільйонів євро на відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури.

За підсумками зустрічі з президентом Австрії Зеленський закликав австрійський бізнес відмовитись від співпраці з Росією як країною-агресором і натомість почати співпрацювати з Україною.

Новини по темі: Дипломатія Австрія