29 травня
Завантажити ще

У керівниці податкової Києва знайшли золоті годинники, готівку в пакеті Brocard та списки бажань

У керівниці податкової Києва знайшли золоті годинники, готівку в пакеті Brocard та списки бажань
Фото: dbr.gov.ua

Державне бюро розслідувань підтвердило проведення обшуків у  керівниці податкової Києва. У ДБР повідомили, що викрили Оксану Датій “на багатомільйонних незаконних схемах збагачення”. Також спосіб життя в. о. начальника Головного управління Державної податкової служби у Києві не відповідає рівню її офіційних доходів.

- Вона має 3 квартири в Києві загальною вартістю приблизно 1 млн доларів США, будинок поблизу Києва вартістю приблизно 200 тисяч доларів США, дві автівки вартістю приблизно 150 тисяч доларів США. При цьому одне з авто посадовиці вартістю приблизно 100 тисяч доларів США записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше 8 тисяч доларів США. Також жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами. Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько 1,4 млн доларів США, - йдеться на сайті бюро.

Зловживаючи владою та службовим становищем, виконуюча обов’язки начальника київської податкової за гроші приймала рішення щодо невідповідності критеріям ризиковості платників податків для низки підприємств. За експертними оцінками, до тіньового обігу потрапляло понад 15 млрд грн.

- Зокрема, виконуюча обов’язки начальника київської податкової є Головою Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління Державної податкової служби у місті Києві. Вона разом з іншими членами комісії без законних на те підстав приймала рішення про відповідність або невідповідність критеріям ризиковості платників податків, що спричинило тяжкі наслідки. Крім того, за оперативними даними, вона реалізовувала через своїх довірених осіб схеми щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами, ведення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП та подання недостовірних відомостей про доходи, - розповіли в бюро розслідувань.

В іншому епізоді керівництво ГУ ДПС у Києві причетне до схем незаконного отримання відшкодування ПДВ, в результаті яких у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

- Посадовці податкової «не помічають» цих схем, підтримують їх існування або напряму беруть в них участь за систематичне отримання оплати своїх «послуг», - заявило ДБР.

У межах розслідування кримінального провадження щодо зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, працівники ДБР проводять обшуки за місцем проживання та роботи Датій. Під час слідчих дій вже знайдено 158 тисяч доларів США, 530 тисяч грн та 2,2 тисячі євро, елітні годинники, автомобілі та інше.

На одному з опублікованих ДБР фото гроші покладені у пакет парфюмерного магазину Brocard. “Українська правда” повідомила, що під час обшуку у керівниці податкової Києва знайшли кілька списків бажань до 2018 та 2021 Нового року. Серед них соболина шуба, заробити мільйон доларів, поїздка у Лондон та на Мальдіви, подарунок від коханого на день народження - годинник Breguet, посада в.о. глави податкової служби столиці.

Оксану Датій призначили в.о. начальника ДПС Києва у лютому 2022 року. Про обшуки у керівництва податкової Києва вранці 1 лютого повідомили ЗМІ. Згодом їх підтвердив глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія та анонсував звільнення керівництва митниці.

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Фото: dbr.gov.ua

Новини по темі: Податкова обшук ДБР