Завантажити ще

Ексслідчого ГПУ Суса засудили до 9 років за привласнення майна під час обшуків

Ексслідчого ГПУ Суса засудили до 9 років за привласнення майна під час обшуків
Фото: t.me/fuckcorruption

Вищий антикорупційний суд призначив 9 років позбавлення волі Дмитру Сусу - колишньому заступнику начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури. Про це повідомило «Слово і діло».

- Дмитра Суса визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 191, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 191 ККУ, – оголосив рішення головуючий суддя Маркіян Галабала.

ВАКС призначив Сусу покарання за сукупністю злочинів у вигляді 9 років позбавлення волі з забороною обіймати посади в судах, правоохоронних органах та адвокатурі строком на 3 роки з конфіскацією всього належного йому майна. Також обвинуваченого позбавили класного чину "старший радник юстиції". Він може оскаржити вирок протягом 30 днів в Апеляційній палаті ВАКС.

Вищий антикорупційний суд повідомив, що конфіскував у дохід держави усе майно Суса (2 квартири, 2 земельні ділянки, гараж та автомобіль), на яке накладено арешт ухвалою слідчого судді Солом’янського районного суду Києва від 7 серпня 2017 року.

Центр протидії корупції” написав, що в своєму останньому слові Дмитро Сус заявив, що він сказав все, що хотів по ходу судового розгляду, а також додав: "Ставки сделаны, ставок больше нет". Організація нагадала, що підрозділ Суса в ГПУ ЗМІ називали "департаментом Кононенка - Грановського" - за прізвищами народних депутатів від фракції “БПП”. Також центр згадав цитату Суса, зафіксовану на відеореєстраторі, який стояв у його кабінеті: “Ми пішли з шефом в Лувр. Я кажу: шеф, я так хочу! Ходимо. Золото, кубки, мумії, саркофаги. Знаєте, шеф, я вам хочу сказати, еслі би так вийшло, що наш департамент був би в прокуратурі Французької республіки, повірте, що Лувр ми би обшукали. Це було би в пріоритеті. І ми би винесли звідси все”.

У НАБУ заявили, що під час розслідування співробітники бюро зіштовхнулися “з безпрецедентним тиском та неабиякою зухвалістю з боку засудженого”.

За версією обвинувачення, 16 січня 2016 року під час обшуку в ресторані «Цар» і готелі «Дружба» Сус привласнив 9025 доларів і ‭192 660‬ грн. Також, за версією НАБУ, Сусом були присвоєні 8600 грн, які вилучили 20 січня 2016 року за результатами обшуку на вулиці Володимирській. 15 квітня 2016 року під час обшуку в ресторані на вулиці Набережно-Печерська дорога обвинувачений заволодів накопичувачем і відеореєстратором. 20 лютого 2016 року слідчими ГПУ, серед яких був Сус, проведений обшук у Білій Церкві, де вилучені гральні автомати, меблі та інші речі за місцем розташування нелегального грального закладу. Сус продав ігрові автомати, столи для покеру та рулеток, барні стільці, металеву статую та інші речі за 10 тисяч доларів.

17 січня 2023 року САП попросила ВАКС посадити ексслідчого ГПУ Суса на 10 років тюрми за привласнення майна під час обшуків.

25 липня 2017 детективи Національного антикорупційного бюро на території аеропорту "Бориспіль" затримали колишнього співробітника Генпрокуратури Дмитра Суса. До листопада 2016 року він працював заступником начальника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. Після Сус став старшим слідчим з особливо важливих справ Головного слідчого управління ГПУ. У квітні 2017 року його звільнили з ГПУ за брехню в декларації.