Завантажити ще

Зеленський: У Миколаєві відновлять водопостачання з допомогою Данії

Зеленський: У Миколаєві відновлять водопостачання з допомогою Данії
Фото: President.gov.ua

Для відновлення у Миколаєві системи водопостачання, зруйнованої росіянами, запущено проект за участю Данії. Про це повідомив у президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

– Миколаїв – це місто, над відновленням якого Данія взяла шефство. Це потреба у проектах у галузі енергетики, інфраструктури, у соціальній сфері, у виробництві. Особливо відчутним для Миколаєва є очищення води, відновлення нормального водопостачання, зруйноване російськими окупантами. Є вже відповідний проект за участю Данії, реалізація якого розпочалася, – сказав президент.

Як відзначив Зеленський для відновлення та модернізації водопостачання в Миколаєві доведеться провести велику роботу.

Після тимчасової окупації Херсонської області російські війська підірвали у кількох місцях водогін від Дніпра до Миколаєва, через який місто отримувало питну воду. Окупанти не допускали до пошкоджених місць українські бригади, щоби відновити руйнування. В результаті Миколаїв кілька місяців був без водопостачання, а згодом місту запустили воду з Південного Бугу.

У листопаді українські захисники деокупували Херсон. Наразі місцева влада займається питанням відновлення зруйнованого водопроводу. Мер Миколаєва Олександр Сенкевич раніше повідомив, що на це потрібно не один рік, оскільки складнощі полягають як у фінансовому, так і технічному аспектах.