Завантажити ще

В Україні заарештували майно російського олігарха Дерипаски

В Україні заарештували майно російського олігарха Дерипаски
Фото: .aa.com.tr

Суд заарештував майно українського підприємства з виробництва металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію, власником якого є російський бізнесмен Олег Дерипаска. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.

- За клопотанням Офісу Генерального прокурора заарештовано 32 мільйони гривень найбільшого в Україні виробника металургійного глинозему та гідроксиду алюмінію. Кошти були на депозитному рахунку Держмитслужби, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, у 2000 році це підприємство було приватизоване холдингом, що належить російському олігарху. Прізвище бізнесмена у прокуратурі не називають, але "Інтерфакс-Україна" стверджує, що йдеться про Олега Дерипаску.

- Наразі він перебуває під санкціями США та ЄС. Підставою для їх застосування стало відмивання грошей на користь президента держави-агресора. Російський холдинг є одним із найбільших у світі виробників алюмінію. Група компаній, що входять до нього, продовжує забезпечувати потреби оборонно-промислового комплексу РФ, поставляючи власну продукцію для виробництва військових ракетних комплексів та іншої зброї, - підкреслили в Офісі Генпрокурора.

Також у прокуратурі уточнили, що раніше за клопотанням прокурорів було заарештовано майно цього суб'єкта господарювання – 12 земельних ділянок, комплекс морського порту, квартири, адмінбудівлі, виробничі цехи, 46 транспортних засобів, 240 одиниць спеціальної техніки. На сьогоднішній день загальна вартість заарештованих активів перевищує 1 мільярд гривень.

ДОВІДКА

Олег Дерипаска вважається одним із найбагатших російських бізнесменів, наближеним до президента РФ Володимира Путіна. Бізнесмен є співвласником ряду великих компаній, серед яких виробник алюмінію "Русал", "Базовий елемент", Ен+груп".

В Україні Дерипаска володіє значними активами через групи пов'язаних компаній, нежитловою нерухомістю та технікою. У жовтні 2022 року президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО щодо блокування активів колишніх чиновників, політиків та бізнесменів. До списку увійшов і Олег Дерипаска.