30 березня
Завантажити ще

Шмигаль заявив, що Україна планує вступити до ЄС протягом двох років

Шмигаль заявив, що Україна планує вступити до ЄС протягом двох років
Фото: REUTERS/Michele Tantussi

Україна має амбітний план приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років. Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив в інтерв'ю Politico

- У нас є дуже амбітний план приєднатися до Європейського Союзу протягом наступних двох років. Тож ми очікуємо, що цього року, у 2023 році, ми вже можемо мати цю передвступну стадію переговорів, - розповів Шмигаль.

На початку лютого у Києві пройде саміт Україна - ЄС, який, судячи з усього, буде присвячені цій темі: Шмигаль наголосив, що вже у п`ятницю Україна зможе зробити «суттєвий ривок вперед», зокрема в окремих сферах - угода про безвізовий режим для промислових товарів, призупинення мита на український експорт ще на рік, а також «активний прогрес» щодо приєднання до платіжної схеми SEPA (Єдина європейська мережа розрахунків) та включення України до зони мобільного роумінгу ЄС.

- Ми очікуємо прогресу та прискорення на нашому шляху до підписання цих угод, - наголосив глава українського уряду.

Він додав, що ще одним із центральних питань щодо вступу України до ЄС стане боротьба України з корупцією. За словами прем’єра, український уряд серйозно ставиться до корупції.

- У нас нульовий підхід до корупції. На жаль, корупція народилася не вчора, але ми впевнені, що ми викорінимо корупцію, - сказав він. 

Шмигаль додав,  що уряд готовий переглянути своє законодавство про Конституційний суд країни, щоб відповідати вимогам як Європейської комісії, так і Венеціанської комісії, дорадчого органу Ради Європи. Зміни можуть відбутися вже цього тижня.

Новини по темі: Денис Шмигаль Євросоюз