30 травня
Завантажити ще

Джонсон розповів, як Путін погрожував йому ракетним ударом

Джонсон розповів, як Путін погрожував йому ракетним ударом
Фото: HENRY NICHOLLS/REUTERS

Президент РФ Володимир Путін погрожував Борису Джонсону ракетним ударом. Як повідомляє BBC News, погрози прозвучали під час «надзвичайної» телефонної розмови напередодні вторгнення Росії в Україну.

- У якийсь момент він (Путін. – Ред.) ніби пригрозив мені і сказав: "Борисе, я не хочу завдавати тобі болю, але з ракетою це займе всього хвилину", або щось у цьому дусі, - розповів Джонсон.

Телефонна розмова відбулася в лютому 2022 року, а коментар Путіна прозвучав після попередження Джонсона про те, що війна в Україні матиме катастрофічні наслідки.

- Я вважаю, що, судячи з його дуже спокійного тону, відчуженого вигляду, він просто підгравав моїм спробам змусити його вести переговори, - розповів Джонсон.

Він  додав, що під час розмови з  Путіним намагався донести до нього, що Україна "найближчим часом" не вступить до НАТО, та попереджав його, що будь-яке вторгнення означатиме "більше, а не менше НАТО" біля кордонів РФ.

Детально про розмову та події, що послідували після неї, видання обіціє розкрити у документальному фільмі "Путін проти Заходу", який вийде на телеканалі "BBC 2" ввечері 30 січня.

Оновлено о 12:30

Пресс-секретар Дмитро Пєсков заявив, що Путін Джонсону не загрожував  і що «якщо брехня була несвідомою, якщо він не зрозумів, про що розмова, то стає не по собі за співрозмовників Путіна».

Пєсков сказав, що «російський президент у тій розмові зазначав, що вступ України до НАТО та розміщення ракет біля кордонів Росії означатиме, що вони за лічені хвилини досягнуть Москви», пише РИА Новости.