Завантажити ще

Зеленський надіслав Макрону листа через спроби МОК повернути росіян на Олімпійські ігри

Зеленський надіслав Макрону листа через спроби МОК повернути росіян на Олімпійські ігри
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський здивований тим, що Україні доводиться переконувати міжнародних спортивних бюрократів відмовитись від будь-якої підтримки Росії на тлі постійних ударів та штурмів українських сел та міст. Про це він заявив у вечірньому зверненні.

- Спроби Міжнародного олімпійського комітету повернути російських спортсменів на змагання та Олімпійські ігри – це спроба сказати усьому світу, що терор може бути чимось прийнятним. Начебто можна заплющити очі на те, що Росія робить з Херсоном, Харковом, Бахмутом та Авдіївкою, - підкреслив президент.

Як зазначив голова держави, з цього приводу він надіслав листа президенту Франції Еммануелю Макрону, оскільки Париж готується приймати Олімпіаду в 2024 році.

- Готуючись до паризької Олімпіади, ми маємо бути впевнені в тому, що Росія не зможе використати її чи іншу міжнародну спортивну подію для пропаганди агресії чи свого державного шовінізму. У першій половині XX століття в Європі було допущено забагато помилок, які призвели до страшних трагедій. Була й значна олімпійська помилка. Олімпійський рух та держави-терористи точно не повинні перетинатися, – сказав український лідер.

ПРО ЩО МОВА?

Напередодні у МОК закликали дозволити російським та білоруським спортсменам, які не підтримують війну в Україні, брати участь у спортивних змаганнях під нейтральним прапором. Водночас, в організації пропонують залишити в силі санкції проти Росії та Білорусі, які передбачають заборону на проведення міжнародних змагань у цих країнах. Тоді президент НОК України Вадим Гутцайт заявив, що Україна може бойкотувати Олімпійські ігри, якщо російським та білоруським спортсменам дозволять повернутися на міжнародні спортивні змагання.

Пізніше президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах виступив проти усунення російських та білоруських спортсменів від Олімпійських ігор 2024 року у Парижі. За його словами, вони "могли б виступати під нейтральним прапором". Президент Володимир Зеленський у відповідь запросив главу МОК відвідати Бахмут, зруйнований росіянами під час боїв проти України.