4 червня
Завантажити ще

Зеленський звернувся до міжнародних спортивних федерацій, щоб не допустити росіян до Олімпіади

Зеленський звернувся до міжнародних спортивних федерацій, щоб не допустити росіян до Олімпіади
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський звернувся до президентів міжнародних спортивних федерацій із закликом не допустити російських спортсменів до Олімпіади. Про це президент України розповів у своєму традиційному зверненні.

- Звернувся з листом до президентів провідних міжнародних спортивних федерацій. Заклик простий і справедливий: визначитися щодо рішення Міжнародного олімпійського комітету, який, на жаль, хоче відкрити спорт для пропагандистського впливу держави-терориста, - сказав він.

За словами Зеленського, якщо російські спортсмени з’являться на міжнародних змаганнях, то “це лише питання часу, коли вони почнуть виправдовувати агресію Росії та використовувати символіку терору”. І це також “лише питання часу, коли Кремль почне використовувати «гнучкість» Міжнародного олімпійського комітету, щоб говорити, ніби світ згодний іти на поступки агресору.”

Міністр оборони України Олексій Резніков заявив у своєму твіттері, що російські спортсмени не можуть брати участь в Олімпіаді під жодним прапором. 

- Вони заплямовані кров'ю українців, - написав він та додав, що “улюблені види спорту в Росії: стрілянина по житлових кварталах, метання ракет і пірнання крейсера "Москва". 

Резніков проілюстрував своє повідомлення фотографіями зруйнованих спортивних об'єктів в Україні.

27 січня Володимир Зеленський під час звернення повідомив, що запросив главу Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха в Бахмут. Він заявив, що “будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров’ю".

26 січня міністр молоді та спорту, президент Національного олімпійського комітету Вадим Гутцайт припустив, що Україна може відмовитись від участі в Олімпіаді у разі допуску росіян і білорусів.

25 січня Міжнародний олімпійський комітет повідомив, що жоден спортсмен не повинен бути позбавлений права брати участь у змаганнях лише через його паспорт. Росіяни та білоруси могли б брати участь у змаганнях як нейтральні спортсмени, якщо не підтримують війну в Україні. Наступні Олімпійські ігри відбудуться у Парижі влітку 2024 року.