Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Харків передали пітона, врятованого з палаючого танка під час деокупації Куп'янська

У Харків передали пітона, врятованого з палаючого танка під час деокупації Куп'янська
Фото: suspilne.media/

Під час боїв за Куп'янськ український захисник врятував тигрового пітона. Військовослужбовець передав його волонтерам, а ті знайшли для вихованця господаря. Про це йдеться у сюжеті "Суспільне".

- Це було у вересні, ми штурмували Куп'янськ, і ми мали позицію з бомбосховищем. На нас виїжджав танк, щодня виїжджало два танки. Вони обстрілювали наші позиції, випускали по 9-10 снарядів та ховалися у лісі. Нам набридло це за три дні, і ми вирішили їх підбити. Ми знайшли два танки, їх підбили, вони почали горіти. Я не знаю, як я побачив пітона - у мене поганий зір. Він був весь замурзаний, виповзав з-під танка. Я підбігаю, ловлю його як канат і тягну за собою. Відбіг трохи, звернув його в клубок, під курткою затиснув і побіг далі, бо танк почав вибухати. Добіг до розбитого будинку, знайшов мішок і поклав його у мішок, – розповів військовослужбовець Богдан.

Захисник привіз врятованого пітону до своєї квартири в Харкові, але пізніше зрозумів, що сам з ним не впорається. Тоді військовослужбовець вирішив передати вихованця волонтерам.

- Квартира стала його! Коли я випустив пітона у квартирі, почав його боятися. Я розумів, що тварина не винна, і її треба годувати, а я часто на бойових виїздах місяцями, боявся залишати її з дівчиною, бо це велика змія. Я подзвонив волонтерам і говорю: у мене є триметровий пітон, його треба кудись подіти. Вони спитали, де я його взяв. Я відповів, що це трофей відбитий у росіян, – згадує Богдан.

Волонтери знайшли для пітона господаря. Наразі змій проживає в будинку професора Харківського університету імені Каразіна Дмитра Шабанова.

- Максимальний розмір може бути більшим за 6 метрів. Це досить молода особина, і з поведінки видно, що вона мала справу з людьми. Насправді у змії вдача все ж таки не звичайна, - розповів журналістам учений.

У той же час, професор стверджує, що пітон не агресивний. Новий господар доглядає свого підопічного і старанно його відгодовує - раз на кілька тижнів змій ласує щурами.