2 червня
Завантажити ще

Зеленський запросив у Бахмут голову МОК після заяв про допуск росіян до змагань

Зеленський запросив у Бахмут голову МОК після заяв про допуск росіян до змагань
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський відреагував на заяви голови Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, який запропонував допустити до змагань російських спортсменів, які не підтримують війни проти України. Про це йшлося у його вечірньому зверненні.

- Сьогодні ми починаємо марафон чесності, який буде спрямований на те, щоб очистити керівництво міжнародних олімпійських структур від лицемірства та будь-яких намагань витягнути у світовий спорт представників держави-терориста. Не можна не бути розчарованим заявами чинного очільника Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, - заявив Зеленський.

Як зазначив президент, він неодноразово вів діалоги з Бахом, під час яких голова МОК не виклав свою позицію щодо захисту спорту від пропаганди війни у разі повернення російських спортсменів у міжнародні змагання.

- Не буває нейтральності, коли триває така війна. І ми знаємо, як часто тиранії намагаються використати спорт заради своїх ідеологічних інтересів. Очевидно, що будь-який нейтральний прапор російських спортсменів заплямований кров'ю. Росія має зупинити агресію та терор, і лише після цього можна буде говорити про російську участь у контексті олімпійського руху. Олімпійські принципи та війна – фундаментально протилежні один одному, - наголосив він.

Також голова держави запросив голову МОК відвідати Бахмут на Донбасі, за який зараз тривають запеклі бої. Зеленський упевнений, що під час візиту Томас Бах зможе "побачити на власні очі, що нейтральності не існує".