19 травня
Завантажити ще

Комплекс Patriot з Німеччини посилив кордон Польщі та України

Комплекс Patriot з Німеччини посилив кордон Польщі та України
Фото: bundeswehr.de​

До Польщі прибула німецька батарея зенітного ракетного комплексу Patriot, що призначена для захисту кордонів держави. Про це офіційно в четвер, 26 січня, повідомив німецький Бундесвер.

- Зенітно-ракетний комплекс Patriot посилює ППО Польщі та допомагає захистити східний фланг НАТО, - йдеться у повідомленні.

Також підкреслюється: рішення активізувати оборону у Східній, Центральній та Південно-Східній Європі було прийнято у зв'язку з нападом Росії на Україну та порушенням цим міжнародного права.

- Ракетний удар у польському селищі Пшеводів 15 листопада 2022 року показав, як швидко російська агресивна війна може вплинути на територію альянсу НАТО і особливо на східних союзників Німеччини. У відповідь Німеччина відразу запропонувала Польщі, особливо вразливій через спільний кордон з Україною, підтримку на двосторонній основі в галузі протиповітряної оборони, - повідомили в Бундесвері.

Система ППО Бундесверу інтегрована в структуру польської системи ППО, яка є складовою частиною інтегрованої системи ППО НАТО, призначеної для захисту території альянсу. Разом із озброєнням до Польщі прибули німецькі частини сил забезпечення – 350 осіб, а в разі потреби їхня чисельність може збільшитись майже вдвічі.