Завантажити ще

Виробник F-16 готовий постачати винищувачі країнам, які передадуть літаки Україні

Виробник F-16 готовий постачати винищувачі країнам, які передадуть літаки Україні
Фото: ru.wikipedia.org

Американська компанія "Lockheed Martin", яка виробляє винищувачі F-16, заявила про готовність співпрацювати з країнами, які реекспортуватимуть свої літаки в Україну. Про це повідомляє Financial Times.

- Було багато розмов про передачу третім сторонам F-16, внаслідок чого країни реекспортуватимуть свої американські літаки в Україну для захисту повітряного простору. Lockheed не бере безпосередньої участі в переговорах про можливе постачання Києву військових літаків, - заявив головний операційний директор "Lockheed Martin" Френк Сент-Джон.

За його словами, компанія має намір нарощувати виробництво літаків F-16 у Грінвіллі (Південна Кароліна), щоб достатньо ефективно підтримувати будь-які країни, які вирішать здійснити передачу літаків Україні. Водночас Сент-Джон зазначив, що спочатку уряд США має схвалити продаж чи передачу третім країнам винищувачів американського виробництва. Представник Пентагону заявив, що "поки що нічого оголошувати по винищувачах F-16".

Раніше низка країн не виключала, що реекспорт членами ЄС винищувачів F-16 безпосередньо в Україну може стати одним із можливих варіантів. Напередодні Нідерланди заявили, що розглядатимуть будь-які запити на відправку F-16 з "відкритою душею" та "ніяких табу" на військову підтримку не існує. Пізніше Словаччина заявила, що готова обговорити з Україною передачу винищувачів МІГ-29.