Завантажити ще

ЄСПЛ визнав прийнятною справу "Україна та Нідерланди проти Росії"

ЄСПЛ визнав прийнятною справу

Президент Володимир Зеленський відреагував на рішення Європейського суду з прав людини, яким об'єднані в одну справу "Україна та Нідерланди проти Росії" визнано прийнятними. Про це йшлося у зверненні глави держави.

- Європейський суд з прав людини оголосив своє рішення про прийнятність справи щодо захоплення Росією територій сходу України у 2014 році та щодо масштабного порушення окупантами прав людини, - сказав він.

Як зазначив президент, рішення ЄСПЛ є проміжним, але воно наближає до моменту, коли РФ понесе відповідальність за свою агресію.

- Це поки що проміжне юридичне рішення. Але завдяки цьому рішенню ми стали ближчими до того дня, коли Росія буде притягнута до відповідальності за агресію і так само масштабно з юридичної точки зору, як масштабно Росія вклалася в це зло, - підкреслив він.

Йдеться про справу, яка стосується адміністративної практики порушень Росією прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей з 2014 року, викрадення та спроби незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ. Також у даному виробництві Україна та Нідерланди вказали скарги щодо збитого малайзійського "Боїнгу" рейсу МН17 у 2014 році на Донбасі. У 2020 році три міждержавні справи були об'єднані в одну - "Україна та Нідерланди проти Росії".