Завантажити ще

30 мільйонів, вилучених у екс-нардепа Мартиненка, передали на потреби ЗСУ

30 мільйонів, вилучених у екс-нардепа Мартиненка, передали на потреби ЗСУ
Фото: УНІАН

Українські силовики направили на підтримку української армії понад 785 тисяч доларів, вилучених у колишнього народного депутата Миколи Мартиненка. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро.

– У січні Збройні Сили України отримали додатково 785 тис. дол. США та 650 тис. грн (близько 30 млн грн в еквіваленті за офіційним курсом НБУ) завдяки зусиллям НАБУ та САП. ВАКС розглянув та задовольнив клопотання про зняття арешту з цих коштів для подальшого спрямування їх на посилення обороноздатності держави, - йдеться у повідомленні.

Прізвище екс-нардепа в НАБУ не назвали, але уточнили, що гроші вилучили у колишнього голови комітету Верховної Ради з ПЕК, якого антикорупційні органи підозрюють в отриманні неправомірної вигоди від чеської компанії з російським корінням. Йдеться про Миколу Мартиненка, якого підозрюють у хабарництві.

За версією слідства, Мартиненко отримав від керівництва чеської компанії "Skoda JS as" неправомірну вигоду у розмірі 311,6 тисячі євро за сприяння в просуванні її інтересів в Україні. Екс-нардепу інкримінують злочини за ч. 4 ст. 368 "Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди посадовцем" та ч. 2 ст. 209 "Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом" Кримінального кодексу. У вересні 2022 року ВАКС відправив його під варту із правом вийти під заставу у розмірі 24 мільйони гривень.