Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Норвегія готова відправити Україні "Леопарди", а Словаччина – винищувачі МіГ-29

Норвегія готова відправити Україні

Слідом за Німеччиною та Сполученими Штатами низка країн заявили, що розглядають питання про передачу Україні бойових танків та іншого озброєння. Голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомив, що наша країна отримає танки "Leopard" від Норвегії.

- Норвегія надішле нам Leopard 2. Це лише початок, далі буде чимало крутих новин, - анонсував голова ОП.

Про те, що Норвегія готується передати Україні танки, підтвердив і міністр оборони країни Бьорн Аріль Грам. За його словами, йдеться про танки західного зразка, але назви та кількість він не уточнив.

– Зараз на танки дуже високий попит. Норвегія та норвезький уряд підтримують надання танків Україні. Норвегія має брати у цьому участь. Це має підкріплюватись підготовкою українських військових та фінансуванням. Якщо підсумувати, ми маємо якнайкраще підтримувати Україну в оборонній війні, - сказав він в ефірі "NRK".

Уряд Словаччини заявив про готовність обговорювати з українською стороною передачу своїх винищувачів МІГ-29. Про це повідомив міністр оборони країни Ярослава Надь на брифінгу у медіа-центрі "Одеса-Україна".

– З 1 жовтня Словаччина вже не використовує МіГ-29. Ми готові передати ці літаки Україні, щоб вона могла захищатися та не збираємось їх передавати комусь іншому. Наразі питання передачі цих літаків розглядає уряд Словаччини, - заявив Надь.

Як пише "Al Jazeera", влада Словаччини також готова відправити 30 танків Т-72 в Україну, але за умови - натомість країна має отримати західні танки.

- У нас все ще є 30 танків Т-72, ​​і ми готові негайно відправити їх до України, хоч завтра, якщо буде можливість отримати замість західних танків – Leopard чи будь-які інші. У Словаччині немає місця для скорочення, але є місце для обміну, – сказав міністр оборони Словаччини.

ПРО ЩО МОВА?

На початку січня Великобританія оголосила про передачу Україні бойових танків "Challenger-2", а Литва та Польща вирішили направити ЗСУ танки "Leopard". 25 січня Німеччина схвалила передачу танків Leopard українській стороні, а також дозволила реекспорт свого озброєння іншими країнами. Слідом за нею президент США Джо Байден оголосив про виділення Києву 31 танку "Abrams".