Завантажити ще

Анджей Дуда підписав поправки до закону про допомогу українським біженцям

Анджей Дуда підписав поправки до закону про допомогу українським біженцям
Фото: ARND WIEGMANN/REUTERS

З березня 2023 року біженці покриватимуть частину вартості проживання в місцях колективного розміщення. Як пише Polskie Radio, дана вимога обумовлена у підписаній президентом Польщі Анджеєм Дудою поправці до Закону про допомогу громадянам України.

Поправка також має закріпити систему пільг, що виплачуються біженцям. Вона змінює правила надання допомоги воєводами, органами місцевого самоврядування та іншими державними установами в місцях колективного розміщення.

Так, з 1 березня біженці покриватимуть 50 % вартості такої допомоги, якщо вони перебувають у Польщі понад 120 днів, а з 1 травня – 75 %, якщо вони перебувають понад 180 днів.  

Сума, яку сплачуватимуть біженці, покриваючи 50 % витрат, не повинна перевищувати 40 злотих на особу на день, а в разі оплати 75% - 60 злотих на день. Зміни передбачають, що особи з інвалідністю та особи, які доглядають за ними, діти, особи пенсійного віку, вагітні жінки, особи, які виховують дитину віком до 12 місяців, особи, які здійснюють догляд не менше трьох дітей, а також особи, які опинилися у складній життєвій ситуації з гуманітарних причин, не сплачуватимуть цих коштів.  

Також зміняться правила реєстрації громадян України. Після прибуття до Польщі біженці матимуть 30 днів, щоб подати заяву на отримання номеру польського ідентифікаційного коду (PESEL).