25 березня
Завантажити ще

Суд відмовився арештувати ексочільника "Нафтогазу" Коболєва

Суд відмовився арештувати ексочільника

Вищий антикорупційний суд відмовився заарештувати ексголову «Нафтогазу» Андрія Коболєва за підозрою у незаконному отриманні премії. На час слідства колишній чиновник залишатиметься на свободі. Засідання із обрання запобіжного засобу відбулося 23 січня. 

Коболєв був присутній у залі суду. Прокурор просив обрати для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 365 мільйонів гривень.

Національне антикорупційне бюро підозрює Коболєва у незаконному отриманні премії на суму у понад 260 мільйонів гривень. Адвокати ексчиновника у судовій залі заявили, що є рішення Наглядової ради НАК "Нафтогаз", яка самостійно визначила суму премії.

- Немає тут складу злочину. На даний час сторона обвинувачення не зібрала доказів, щоб так сильно обмежувати Андрія Коболєва. Останній рік був за кордоном, коли почалось досудове засідання, він був у Лондоні і отримав дзвінок від консульства та попередив про перебування. Був усвідомлений, що йому вручать підозру, приїхав і прийшов себе захищати, — заявив адвокат Олексій Носов.

Коболєва запропонували взяти на поруки народні депутати від "Голосу" Ярослав Железняк та Максим Хлапук. Також на захист Коболєва під час засідання висловивилися сержант ЗСУ Юрій Гудименко та засновник громадської організації "Рада економічної безпеки" Андрій Супрун. 

Андрій Коболєв був головою правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014-го по 28 квітня 2021 року. На його місце призначили Юрія Вітренка, а наразі НАК очолює ексміністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов. 19 січня НАБУ і САП повідомили колишньому голові правління «Нафтогазу» про підозру через занадто високі премії. Коболєв на той момент був за кордоном, але повернувся до України, щоб брати участь у розслідуванні.

Новини по темі: Андрій Коболєв Нафтогаз