27 березня
Завантажити ще

ЗМІ: за відправкою листа з вибухівкою посольству України стоїть “Російський імперський рух”

Радикальне угрупування "Російський імперський рух" причетне до відправки вибухових пакетів поштою в Іспанії, зокрема посольству України в Мадриді. Про це повідомило видання The New York Times. Організація, контрольована ГУР, у свою чергу могла керувати іспанськими ультраправими.

- Американські і європейські офіційні особи вважають, що російські військові розвідники доручили спільникам угруповання прихильників переваги білої раси, що базується в Росії, провести нещодавню кампанію з розсилки бомб в Іспанії, - пише американська газета.

За словами офіційних осіб США, внаслідок нещодавніх вибухів листів представники американської розвідки та служби боротьби з тероризмом посилили контроль над "Російським імперським рухом", у тому числі оновили списки спостереження.

Мета акції полягала в тому, щоб показати, що Росія та її маріонетки можуть завдавати терористичних ударів по всій Європі, зокрема в столицях держав - членів НАТО.

У "Російського імперського руху" є члени та партнери по всій Європі, а також навчальні центри військового типу в Санкт-Петербурзі, заявили чиновники. Двоє шведів, які здійснили серію вибухів у Гетеборзі у 2016 році, пройшли курс навчання, організований російською групою. Злочинці, засуджені судом, напали на притулок для біженців. У 2020 році угруповання було визнано Держдепартаментом США глобальною терористичною організацією.

Наприкінці листопада та на початку грудня 2022 року на різні адреси в Мадриді надійшло шість  листів із вибуховими речовинами, зокрема до офіційної резиденції прем'єра Педро Санчеса, міністра оборони, посольств України та США. Внаслідок терактів ніхто не загинув, проте постраждав співробітник посольства України. Один із листів був відправлений виробнику гранатометів Instalaza, які Іспанія передає Україні.

Новини по темі: Іспанія посольство Мадрид