26 травня
Завантажити ще

Польща створить меншу коаліцію, якщо Німеччина не надішле Україні танки "Leopard"

Польща створить меншу коаліцію, якщо Німеччина не надішле Україні танки
Фото: facebook.com/MorawieckiPL

Якщо Німеччина відмовиться надати Україні танки "Leopard 2", Варшава може створити коаліцію з країнами, готовими допомогти Києву без участі Берліна. Про це заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький в інтерв'ю PAP.

- Якщо згоди Німеччини на "Леопарди" так і не буде, то ми будуватимемо меншу коаліцію держав, які готові поділитися своїми сучасними танками з Україною. Ми не будемо просто спостерігати, як Україна спливає кров'ю... Україна та Європа переможуть у цій війні - з Німеччиною чи без неї, - сказав голова польського уряду.

Моравецький заявив, що вважає неприйнятною позицію Німеччини щодо передачі танків Україні. Він зазначив, що Берлін має "хоч би не пов'язувати руки іншим партнерам", якщо сам не готовий допомогти ЗСУ.

- Від Німеччини зараз залежить, чи захочуть вони приєднатися до місії та зупинити російське варварство, чи обирають мовчки спостерігати і увійти в історію як ті, хто був на неправильному боці, - наголосив він.

Також прем'єр-міністр Польщі наголосив, що хотів би почути чітку заяву Німеччини, оскільки новий міністр оборони країни заперечує блокування Берліном передачі танків Україні.