Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Рада розгляне законопроект про позбавлення звань Ані Лорак, Кіркорова та Повалій

Рада розгляне законопроект про позбавлення звань Ані Лорак, Кіркорова та Повалій

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, що передбачає позбавлення почесних звань українських артистів, які підтримують агресію Росії. Про це повідомила у своєму Фейсбуці заступник голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

- Goodbye, Кіркоров та Повалій! Разом із колегами-депутатами та Міністерством культури та інформаційної політики України розробили та зареєстрували законопроект, який позбавить почесних звань культурних діячів, які виявилися негідними нашого визнання, - написала Кравчук.

Як зазначено у повідомленні законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення порядку відзначення видатних заслуг у сфері культури" передбачає підстави для позбавлення нагород як іноземних, так і українських громадян на підставі рішення суду про визнання такої особи винною у скоєнні тяжкої або особливо тяжкої злочини (у тому числі за статтею «Державна зрада») та застосування до такої особи санкцій, згідно із законом України «Про санкції», разом із нагородою артисти втратять і всі відповідні пільги.

На початку січня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо запровадження персональних санкцій проти низки публічних осіб. Під санкції потрапили російські артисти Стас П'єха, Ірина Аллєгрова, Філіп Кіркоров. До цього Україна запровадила санкції проти українських громадян, серед яких співачки Ані Лорак та Таїсія Повалій.