Завантажити ще

Коболєву оголосили підозру через занадто високі премії у "Нафтогазі" (оновлено)

Коболєву оголосили підозру через занадто високі премії у
Фото: facebook.com/andriy.kobolyev

Ексголові "Нафтогазу" Андрію Коболєву оголосили підозру через занадто високі премії. За версією слідства, у 2018 році йому незаконно виплатили понад 229 мільйонів гривень.

- 19 січня 2023 року НАБУ і САП повідомили колишньому голові правління НАК «Нафтогаз України» про підозру у заволодінні у 2018 році понад 229 млн грн, - йдеться на сайті Національного антикорупційного бюро України.

У НАБУ пояснили, чому оголосили підозру тільки зараз. У бюро заявили, що антикорупційні органи стикнулися з перешкодами з боку колишнього керівництва держкомпанії. Воно скерувало документи стосовно виплати премій голові правління держкомпанії до іноземних юридичних радників. Ті відмовлялися за запитом Національного бюро про міжнародну правову допомогу їх видати.

- Однак після одержання інформації щодо повернення у 2022 році цих документів у розпорядження компанії детективи НАБУ їх вилучили, що допомогло надати належну правову оцінку діям колишнього керівника компанії, - запевнили в НАБУ.

Андрій Коболєв заявив у своєму фейсбуці, що повернувся в Україну, коли зрозумів, що готується вручення підозри.

- Короткий коментар щодо новин про підозру. Розуміючи, що відбувається її підготовка, коли знаходився за кордоном, відразу повернувся в Україну щоб не давати привід для звинувачень, що я кудись втік чи ховаюсь. Цього точно робити не збираюсь, а збираюсь доводити свою правоту, - написав він.

За версією слідства, в травні 2018 року Андрій Коболєв видав наказ про преміювання працівників компанії, на підставі якого йому виплатили майже 261 млн грн (еквівалент 10 млн дол) за екстраординарні досягнення. Йдеться про позитивне рішення у справі щодо контракту купівлі-продажу природного газу у 2009-2019 рр.

- Ця сума суттєво перевищувала нормативно визначені розміри таких виплат (37,48 млн грн). До того ж за ті самі досягнення екскерівникові компанії виплатили премію й у 2017 році у 12,49 млн грн, - повідомили в антикорупційному бюро.

Загалом упродовж 2018 року підозрюваному, як вважає слідство, незаконно виплатили коштом компанії понад 229,25 млн грн (різниця між фактично виплаченою премією і максимально допустимим її розміром).

У Спеціалізованій антикорупційній прокуратури розповіли, що Коболєв свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради "Нафтогазу" відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. 

Санкція статті ч. 5 ст. 191 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Андрій Коболєв був головою правління НАК «Нафтогаз України» з 26 березня 2014 по 28 квітня 2021 року. На його місце призначили Юрія Вітренка. Зараз НАК очолює Олексій Чернишов.

Новини по темі: Нафтогаз Андрій Коболєв