2 червня
Завантажити ще

Україна отримає від Ізраїлю сучасні технології оповіщення про ракети та дрони

Україна отримає від Ізраїлю сучасні технології оповіщення про ракети та дрони
Фото: facebook.com/YevgenKorniychuk

Україна отримає від Ізраїлю сучасні технології сповіщення щодо повітряної загрози. Йдеться про сповіщення про ворожі ракети та дрони. Про це повідомив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук під час брифінгу.

- Триває робота з передачі ізраїльських технологій, пов'язаних із розумним оповіщенням щодо ракет та дронів. Тобто ця технологія офіційно передається ізраїльською стороною. І я думаю, що за певний час ми отримаємо її повністю, – зазначив дипломат.

Корнійчук також поінформував, що згідно із заявою МЗС Ізраїлю, серед пріоритетів зовнішньополітичного відомства на цей рік є війна в Україні. А новообраний глава МЗС, не конкретизуючи, пообіцяв допомогу Україні.

- Безумовно, ми вдячні за будь-яку допомогу, включаючи гуманітарну. Але ми наголошуємо, що насамперед нас цікавлять системи захисту цивільного населення, якщо не наступальна, то оборонна зброя, ППО, що дозволить врятувати життя цивільних. І це Ізраїль може зробити і до певної міри робить, але, знову ж таки, нас цікавить активніша та ефективніша співпраця саме в цій галузі, - зазначив посол України.

За його словами, зараз продовжуються консультації з американськими колегами. І Корнійчук висловив упевненість у досягненні певних успіхів. Крім того, після того, як Іран фактично вступив у війну, надаючи Росії дрони, підтвердилося старе близькосхідне прислів'я: "Ворог мого ворога - мій друг". Така ситуація має штовхати Ізраїль до активнішої співпраці з Україною, вважає Корнійчук.