Завантажити ще

Верховна Рада зі скандалом позбавила мандатів Медведчука, Деркача, Козака та Кузьміна

Верховна Рада зі скандалом позбавила мандатів Медведчука, Деркача, Козака та Кузьміна

Верховна Рада позбавила мандатів народних депутатів забороненої в Україні партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука, Тараса Козака, Андрія Деркача і Рената Кузьміна. Про це повідомила заступник голови парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

- Так, це нарешті трапилось – Медведчук, Козак, Деркач і Кузьмін більше не народні депутати. І це відбулось у конституційний спосіб завдяки указу Володимира Зеленського про позбавлення їх українського громадянства, - написала Кравчук.

За інформацією народного депутата Ярослава Железняка, за позбавлення мандата Медведчука проголосували 320 парламентарів, Козака - 317, Деркача - 314, Кузьміна - 319. Та не обійшлося без скандалів. 

- Відбувалося це зі скандалом від самого ранку. Спочатку 40 хвилин була дискусія, коли ставити у порядок денний питання позбавлення мандатів п'яти депутатів. Пропозиція коаліції була розглядати наприкінці порядку денного (тому що у них ні на що б голосів не вистачило). Пропозиція інших фракцій та груп -  почати день з позбавлення мандатів цих депутатів. Після 3 голосувань та блокування трибуни перемогла позиція других... одразу ставити питання позбавлення депутатів мандатів, - розповів Железняк. 

10 січня президент Володимир Зеленський заявив про позбавлення громадянства України Медведчука, Деркача, Козака та Кузьміна. 

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото:  тг-канал yzheleznyak

Результати голосування за позбавлення мандату Віктора Медведчука. Фото: тг-канал yzheleznyak