Завантажити ще

ЗСУ спростували заяву Росії про "захоплення" Соледара: Бої за місто тривають

ЗСУ спростували заяву Росії про
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Вранці 13 січня Міністерство оборони Росії заявило про захоплення Соледара Донецької області. Проте українські військові повідомили, що бої у Соледарі тривають, а росіяни знову намагаються поширити недостовірну інформацію. Про це розповів речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

- Триває війна, позиційна війна. Невеликі відступи або маневри – це не потрібно сприймати як велику поразку. Соледар – це зона відповідальності організованого злочинного угруповання "Вагнер", яке прагне набути певної суб'єктності і нібито вже взяло Соледар. Потрібно пам'ятати, що під час цієї війни ворог намагався говорити, що він і Київ незабаром візьме, і що Харків візьме. Все було навпаки, – сказав представник Східного угруповання ЗСУ.

Раніше російське відомство зазначило, що місто "має важливе значення для продовження успішних наступальних дій на донецькому напрямі". І нібито встановлення над ним повного контролю дозволяє відрізати шляхи постачань українських військ у Бахмуті, після чого можна заблокувати і взяти в «котел» підрозділи ЗСУ, що залишаються в ньому.

Вранці 13 січня аналітики Інституту вивчення війни повідомили, що РФ, ймовірно, зайняла Соледар. Такої думки експерти дійшли, вивчаючи геолокацію кадрів, опублікованих 11 та 12 січня. Проте заступник міністра оборони Ганна Маляр запевнила, що війська РФ продовжують наступ на Соледар, але за місто все ще тривають запеклі бої.