Завантажити ще

Ердоган обговорить із Зеленським та Путіним створення гуманітарного коридору для поранених

Ердоган обговорить із Зеленським та Путіним створення гуманітарного коридору для поранених
Фото: REUTERS

Президент Туреччини Реджеп Ердоган планує провести телефонні розмови з українським лідером Володимиром Зеленським та російським колегою Володимиром Путіним. На порядку денному стоятиме питання про створення гуманітарного коридору для евакуації поранених до Туреччини. Про це пише Milliyet.

- Хотів би оголосити, що наш президент проведе телефонну розмову і з паном Зеленським, і з паном Путіним сьогодні чи завтра з цього питання. Після цього – справа за нами. Будемо разом координувати, - повідомив омбудсмен Туреччини Шереф Малкоч.

За його словами, лідер Туреччини планує зателефонувати Зеленському та Путіну 13 або 14 січня. Турецький омбудсмен вважає, що створення гуманітарного коридору для поранених стане одним із найвагоміших аспектів цих переговорів.

- Якщо ми зможемо досягти успіху після такої зустрічі, якщо ми зможемо досягти успіху у взаємному обміні пораненими в Росії чи Україні, обміні дітьми чи жінками, це буде одним із найвагоміших аспектів цієї зустрічі, - наголосив він.

Востаннє Ердоган говорив по телефону з Путіним 5 січня. Тоді сторони обговорили питання, що стосуються війни РФ проти України, ситуації у Сирії та питання енергетичної співпраці між Туреччиною та Росією. Тоді турецький лідер нагадав Путіну, що заклики до миру та діалогу мають бути підтримані одностороннім припиненням бойових дій та справедливим врегулюванням розбіжностей.

Того ж дня президент Туреччини провів розмову з українським колегою Володимиром Зеленським, під час якої Ердоган заявив, що Анкара готова взяти на себе завдання сприяння та посередництва у встановленні миру між РФ та Україною.