1 квiтня
Завантажити ще

Туреччина підтримала "формулу миру", запропоновану Зеленським

Туреччина підтримала
Фото: aa.com.tr

Турецька сторона висловила підтримку 10 пунктам "формули миру", озвученим президентом Володимиром Зеленським для завершення війни Росії проти України. Про це заявив голова Міністерства закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу, передає Anadolu.

- Існують нові умови та реалії. Росія зараз висловлює готовність до переговорів, а Зеленський запропонував мирний план із десяти пунктів. Як Туреччина, ми підтримуємо цей план і продовжуємо нашу роботу, - заявив Чавушоглу.

За його словами, Анкара докладає всіх зусиль для вирішення ситуації та вірить, що російська війна проти України завершиться дипломатичним шляхом.

- Безумовно, наша мета – міцний мир та взаємоприйнятне рішення. Ми віримо, що ця війна закінчиться за столом переговорів. Чим швидше це станеться, тим краще, - наголосив турецький міністр.

Йдеться про українську "формулу миру", озвучену президентом Володимиром Зеленським на саміті "Групи двадцяти" у листопаді 2022 року. Вона передбачає 10 пунктів для завершення війни проти України. Згідно з формулою, Росія має гарантувати радіаційну, ядерну, продовольчу та енергетичну безпеку, а також вивести свої війська з тимчасово окупованих територій України.