Завантажити ще

Мер Івано-Франківська пообіцяв додаткові виплати за дитину: Народжуваність знизилась

Мер Івано-Франківська пообіцяв додаткові виплати за дитину: Народжуваність знизилась
Фото: facebook.com/ruslan.martsinkiv

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв додаткові виплати за народження дитини. Однак для отримання грошей необхідно відповідати кільком критеріям.

- Якщо ви з нашої громади і народили малюка у 2023 році у міському пологовому, то зможете отримати з міського бюджету разову допомогу 20 000 гривень, а якщо тато або мама дитиночки військові - то 50 000 гривень, - написав він у фейсбуці.

Марцінків пояснив свою ініціативу тим, що, “на жаль, статистика невтішна і народжуваність за останній час знизилась”. Мер Івано-Франківська розповів, що на оперативці дав доручення розробити програму своєму заступнику Олександру Левицькому, і “вже скоро вона запрацює”. Про час, місце та умови подачі документів Руслан Марцінків пообіцяв повідомити додатково на своїй сторінці.

У коментарях деякі користувачі висловили побоювання, що це зацікавить у першу чергу проблемні сім’ї. Також вони написали, що тероборона міста вже дев‘ятий місяць як застрягла “у степах Запоріжчини”. Інші знайшли несправедливим те, що додаткових виплат не було для дітей, народжених у 2022 році “під сирени”.

В Україні при народженні дитини батьки мають право на отримання грошової допомоги у розмірі 41 280 грн, а також на "пакунок малюка". Оформити виплати можна в "Дії" за допомогою послуги "єМалятко".