Завантажити ще

Більшість українців, які живуть у Польщі, хочуть повернутися додому

Більшість українців, які живуть у Польщі, хочуть повернутися додому
Фото: facebook.com/AmbasadaUkrainywPolsce

Більшість українців, які живуть у Польщі, хочуть повернутися додому. Про це посол України в Польщі Василь Зварич сказав в ефірі польського радіо TOK.FM, повідомило посольство в фейсбуці.

- Ми також не приховуємо того факту, що більшість цих українських громадян хочуть повернутися в Україну, і для них можливість пожити тут певний час також є певною можливістю, яку ми хотіли, щоб вони використали для власного розвитку, щоб досвід роботи тут, у Польщі, потім можна було б використати в Україні для відбудови країни, – сказав Василь Зварич.

Посол подякував польському суспільству та польській владі за відкритість, доброзичливість і приязнь до українців. Цю допомогу він назвав “величезною”.

За словами Зварича, Україна прагне до кінця 2023 року відновити територіальну цілісність, включно з Кримом і Донбасом. Це входить до анонсованого президентом Володимиром Зеленським мирного плану. Ця формула миру базується на Статуті ООН і містить 10 пунктів, починаючи з ядерної, продовольчої та енергетичної безпеки, через звільнення військовополонених і депортованих, до виведення російських військ та повернення територій всієї території України в міжнародно визнаних кордонах.

5 січня Управління верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ) повідомило, що кількість людей, які прибули до Європи з України з початку російського вторгнення, сягнула 7 915 287 осіб. Найбільше біженців прийняли Польща (1 553 707 осіб), Німеччина (1 021 667 осіб) та Чехія (476 025 осіб).

Новини по темі: Польща посольство біженці