Завантажити ще

Верещук: Росіяни готують на Різдво теракти у храмах, щоб звинуватити у цьому ЗСУ

Верещук: Росіяни готують на Різдво теракти у храмах, щоб звинуватити у цьому ЗСУ
Фото: President.gov.ua

Війська Росії можуть влаштувати провокацію у день святкування Різдва, здійснивши теракти в храмах на тимчасово окупованих територіях. Звинуватити у цьому росіяни планують українських захисників. Про це заявила міністр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Вони хочуть здійснити теракти у дворах храмів, де будуть великі скупчення людей, та звинуватити у цьому українську владу й українську армію. Ми розуміємо це, тому діємо превентивно. Ми попереджаємо наших людей та пояснюємо їм небезпеку таких дій з боку ворога, – пояснила Верещук.

За її словами, інформація про те, що військові РФ готують теракт, надійшла українській владі від розвідників. У зв'язку з цим міністр звернулася до українців із проханням не довіряти ворогові та відмовитися від відвідування храмів у прифронтових регіонах. Ірина Верещук упевнена, що окупанти використовуватимуть мирних людей як об'єкт для терористичного акту.

5 січня президент Росії Володимир Путін оголосив про запровадження на лінії фронту "різдвяного перемир'я" терміном на 36 годин. Українська сторона аналогічного рішення не ухвалювала. Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія прикривається святом Різдва Христового, намагаючись зупинити просування ЗСУ. За його словами, під час так званого "перемир'я" солдати РФ підтягуватимуть свій склад та техніку ближче до українських позицій.