Завантажити ще

Суд відправив екс-нардепа Скуратовського під варту із правом застави у 40 мільйонів гривень

Суд відправив екс-нардепа Скуратовського під варту із правом застави у 40 мільйонів гривень

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишньому народному депутату Сергію Скуратовському. Політика взяли під варту із альтернативою звільнення під заставу у розмірі 40 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

- 4 січня слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з альтернативою внесення 40,260 млн грн застави одному з учасників організованої групи, яка протиправно заволоділа правом вимоги банківської установи на 128 млн грн – голові комітету Верховної Ради VIII скликання, - йдеться у повідомленні.

Прізвище екс-нардепа в САП не розкрили, але відомо, що напередодні силовики повідомили про підозру у цій справі колишнього депутата Ради від фракції "Радикальної партії Олега Ляшка" Сергія Скуратовського. Згідно з рішенням суду, при внесенні застави політика звільнять з-під варти, але покладуть на неї низку зобов'язань:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду;
  • не відлучатися з м. Києва та Київської області без дозволу детектива, прокурора чи суду;
  • повідомляти детективу, прокурора або суду про зміну свого місця проживання та роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у справі та свідками;
  • здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України паспорт (паспорта) для виїзду за кордон.

ІСТОРІЯ ПИТАННЯ

Скуратовського підозрюють за кількома статтями Кримінального кодексу – ч. 5 ст. 191 "Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем", ч. 3, 4 ст. 358 "Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут або використання підроблених документів, печаток, штампів", ч. 2 ст. 364 "Здійснення народним депутатом України на пленарному засіданні Верховної Ради голосування замість іншого народного депутата України", ч. 3 ст. 368 "Підкуп посадової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми", ч. 3 ст. 369 "Протиправний вплив на результати офіційних спортивних змагань".

За версією слідства, у 2019 році, як фактичний власник низки юридичних осіб, Скуратовський здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. Будівництво проводилося за кредитні кошти під заставу збудованого у майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих доручень. Щоб уникнути іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат за участю низки чиновників організував відчуження права вимоги банківської установи, внаслідок чого досяг викупу зазначеної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну юридичну особу.