Міноборони РФ повідомляє, що після ракетного удару по Макіївці кількість загиблих зросла до 89. Таким чином, Росія зазнала однієї з найбільших разових військових втрат від початку вторгнення до України.
Серед загиблих російських "мобиків" були фахівці зі зв'язку та військові інших ключових спеціальностей. Мобілізовані до російської армії, яких розмістили у колишньому гуртожитку ПТУ у "тиловій" для окупантів Макіївці, мали стати скелетом угруповання окупаційних військ на сході України. Також у міноборони Росії уточнили, що серед загиблих – заступник командира полку підполковник Бачурін. Kp.ua дізнавалася, як на Заході оцінюють цю операцію ЗСУ.
Британська розвідка зазначає, що інцидент із масовим знищенням окупантів у Макіївці наголошує на непрофесійних діях російської армії, які вона демонструвала в минулому.
- З огляду на масштаби пошкоджень існує реальна ймовірність того, що поряд з місцем розміщення військ зберігалися боєприпаси, які здетонували під час удару, викликавши вторинні вибухи, - йдеться в огляді міноборони Великобританії.
Звертають увагу й на те, що будівля розташована лише за 12,5 км від авдіївської ділянки фронту, яка є однією з найгарячіших точок конфлікту.
– Російські військові мали досвід небезпечного зберігання боєприпасів ще задовго до нинішньої війни, але цей інцидент ще раз показує, як непрофесійні дії призводять до високого рівня втрат серед російських військовослужбовців, – вважають британські військові.
Як повідомляє The New York Times, родичі мобілізованих, загиблих або зниклих безвісти внаслідок ракетного удару по їхній базі в окупованому українському місті Макіївка, зібралися на акцію в Самарі.
Близько сотні учасників розмахували російськими прапорами, збирали допомогу постраждалим і закликали до помсти. При цьому не пролунало жодної критики на адресу головного винуватця війни – Путіна. Також уникають критикувати російське керівництво у соцмережах і активні блогери.
А швидкість, з якою міністерство оборони Росії визнало втрати, свідчить про те, що Кремль «намагається контролювати наратив і не допустити, щоб він підживлював широке соціальне невдоволення».
Вашингтонський інститут вивчення війни (ISW) в останньому звіті повідомляє, що значні військові невдачі, зокрема знищення мобілізованих у Макіївці, можуть ускладнити для Путіна завдання заспокоїти активних прихильників війни.
- Нездатність Путіна відповісти на критику та виправити недоліки російської військової кампанії може підірвати довіру до нього як до воєначальника, – вважають експерти ISW.
Як повідомляє Deutsche Welle, одразу сформувалися дві версії події. Згідно з першою, яку озвучували й українські військові, і частина російських джерел на кшталт Ігоря Гіркіна, які регулярно критикують міноборони РФ, рахунок загиблих йде на сотні. Шансів вижити у них не було. Командування не лише запхало новоприбулих мобілізованих в одну будівлю всього за кілька кілометрів від поточної лінії фронту, тобто у зоні повної досяжності української артилерії, але й складувало там же озброєння.
Потім офіцери, по суті, самоусунулися або - що теж ймовірно - взяли участь в активному святкуванні Нового року, допустивши сотні телефонних дзвінків додому по мережі. У результаті будівля, переповнена мобілізованими, стала ідеальною мішенню.
Друга версія від першої відрізняється мало, окрім того, що вона явно брехлива. Якщо почитати лояльних до російського міноборони пропагандистів, то виходить, що у всьому винні місцеві кадри з російської окупаційної адміністрації і самі мобілізовані. Новоприбулим надали неправильне приміщення, самі вони влаштували там мало не бешкет, і, як наслідок, їх накрило реактивними снарядами.
- Начхати на вбитих і Володимиру Путіну. Як і у своєму новорічному зверненні, він лише позує на тлі російського "гарматного м'яса", але дбає про нього рівно настільки, наскільки це потрібно для агресії проти України, - повідомляє Deutsche Welle.
BBC повідомляє, що обстріл Макіївки є найбільшою одноразовою втратою росіян (у РФ підтвердили загибель 89 осіб, насправді їх може бути набагато більше. - Прим. авт.). Крім цього, достовірно відомо ще про кілька таких випадків.
Першого дня вторгнення Росії до України російські десантники висадилися в аеропорту "Гостомель" поблизу Києва. Ті, хто наступав, зазнали серйозних втрат внаслідок штурму. Найбільші одноразові втрати у Гостомелі російські десантники зазнали 6 березня - тоді загинули щонайменше 27 солдатів та офіцерів ВДВ.
У ніч з 13 на 14 квітня українські військові обстріляли ракетний крейсер "Москва", який знаходився у Чорному морі і який затонув. Внаслідок затоплення крейсера загинули 37 військових.
У перші дні березня російська армія наступала на Київ із кількох напрямків. Одним із найбільш кровопролитних став бій за село Мощун у Бучанському районі Київської області. 6 березня солдати та офіцери морської піхоти Росії втратили щонайменше 21 людину при спробі взяти під контроль цей населений пункт.
19 липня ЗСУ завдали удару по будівлі, де знаходилася польова база загону спецназу росгвардії "Меркурій". Тоді загинуло 18 російських військових. Ще десятки людей було поранено.