Завантажити ще

Костянтина Жеваго затримали у Куршевелі за запитом ДБР

Костянтина Жеваго затримали у Куршевелі за запитом ДБР
Фото: Андрій Скакодуб / УНІАН

За запитом Державного бюро розслідувань французькі правоохоронці затримали екснардепа, акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго в елітному курорті Куршевель. Про це 28 грудня повідомило Державне бюро розслідувань.

- 27 грудня в одному з готелів Куршевелю представники кримінальної поліції Французької Республіки затримали акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит». Після намагань оскаржити правомірність затримання фігурант погодився піти разом з представниками компетентних органів Франції, - йдеться у заяві.

За інформацією "Української правди", Жеваго затримали в готелі Hotel Le K2 Palace Courchevel. Ціни за номер тут стартують від 950-2350 євро.

На цей час готується необхідний пакет документів для його екстрадиції з Французької Республіки до України. Сьогодні заплановано обрання екстрадиційного арешту Жеваго у суді міста Шамбері.

- Цей випадок є яскравим свідченням того, що Офіс Генерального прокурора підтримує постійні зв’язки з іноземними колегами та регулярно співпрацює з ними аби всі особи, які можуть бути причетними до злочинів проти України чи українців постали перед справедливим судом. І це затримання вкотре доводить, що перед законом всі рівні і кожен, до кого є запитання в української правоохоронної системи рано чи пізно відповідатиме на них перед вітчизняним законом, - заявив генпрокурор України Андрій Костін.

У межах розслідування кримінального провадження Жеваго було повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України, також підозри повідомлені низці топменеджерів банку. Вони організували механізм розтрати 113 млн доларів США фінансової установи, чим завдали шкоди інтересам держави та вкладників банку.

Слідчі ДБР підготували клопотання про взяття під варту до одержання вимоги про видачу (екстрадицію) екснардепа до 38 країн. Протягом кількох місяців тривала тісна взаємодія з правоохоронцями різних країн, у тому числі органами юстиції, жандармерії та поліції Французької Республіки.

На сьогодні накладено арешт на майно підозрюваного олігарха, а також пов’язаних з ним юридичних осіб. Зокрема, на акції його підприємств на сотні мільйонів гривень - корпоративні права товариств, на 26 об’єктів нерухомості. Також накладено арешт на майно інших юридичних осіб, які пов’язані з колишнім депутатом. Серед іншого це 14 майнових комплексів, 21 частина майнових комплексів, 30 нежитлових приміщень, 10 квартир.

Ще у жовтні 2020 року арештовані активи вартістю понад 300 млн гривень були передані до Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами (АРМА).

Готель, де затримали Жеваго. Фото: УП

Готель, де затримали Жеваго. Фото: УП

Довідка

Костянтин Жеваго – 48-річний український бізнесмен та політик. Народний депутат 3, 4, 5, 6, 7 та 8 скликань, виконавчий директор Ferrexpo, бенефіціар банку "Фінанси та кредит". Жеваго посів 5 місце в рейтингу 20 найбагатших людей України в 2022 році за версією Forbes зі статками $1,4 млрд. Банк «Фінанси та Кредит» збанкрутував у 2015-му. Жеваго останні три роки не з'являвся в Україні.

У 2019 році Костянтину Жеваго повідомили про підозру у рамках розслідування кримінального провадження про розтрату $113 млн коштів банку "Фінанси та кредит". Також підозри оголосили низці топ-менеджерів банку. Жеваго оголосили у розшук по Україні, а 2021 року - у міжнародний розшук.

Новини по темі: Франція Затримання ДБР