Завантажити ще

Конституційний суд зобов'язав УПЦ МП вказувати у назві свою приналежність до Росії

Конституційний суд зобов'язав УПЦ МП вказувати у назві свою приналежність до Росії
Фото: csu.gov.ua

Конституційний суд України визнав конституційним Закон «Про свободу совісті та релігійні організації», який передбачає перейменування УПЦ МП.

Як повідомили у КСУ, 27 грудня суд ухвалив рішення щодо клопотання 49 народних депутатів України, поданого ще у 2018 році. Народні обранці просили суд з'ясувати, чи конституційно вимагати від Української православної церкви Московського патріархату вказувати у назві на приналежність до Російської православної церкви (РПЦ). 27 грудня 2022 року Конституційний суд ухвалив рішення у справі про повну назву релігійних організацій, дійшовши висновку, що зміни до статті 12 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації» є конституційними.

– Закон зобов'язав релігійні об'єднання відображати приналежність до релігійних організацій за межами України, – йдеться у повідомленні КСУ.

Також усім священникам, проповідникам та релігійним наставникам, чиє керівництво знаходиться за межами України і тим більше в країні-агресорі, доступ до військових частин української армії та місця дислокації суворо обмежений.

Два роки тому в колонці для Релігійно-інформаційної служби України народний депутат України та релігієзнавець Віктор Єленський роз'яснив, чим було викликано запит 49 депутатів від «Опоблоку» до КСУ щодо того факту, що тепер церкви з РФ зобов'язані вказувати у своїй назві належність до російської структури.

- Законодавець хоче попередити громадян про те, що ця релігійна організація перебуває у підпорядкуванні релігійному центру, розташованому в країні, яка влаштувала збройну агресію проти України. І цей релігійний центр зовнішню політику своєї країни-агресора підтримує. Мені заперечують, мовляв, немає необхідності накладати якісь обмеження на цілу організацію… треба застосовувати передбачені заходи проти конкретних осіб, які порушують українські закони… Однак якщо священноначальство виступає від імені цієї релігійної організації, поширює капітулянтські настрої, відмовляється вшановувати героїв тут, але освячує гармати, ракети та літаки там, то держава має попереджати своїх громадян, що ця організація, чиї функціонери під час війни стали на бік Росії, керується російським центром, - написав Єленський.