Завантажити ще

У Босфорі "застрягли" 99 суден з українським зерном, деякі стоять понад місяць

У Босфорі
Фото: facebook.com/MinInfra.UA

Росіяни блокують роботу "зернового коридору", внаслідок чого десятки суден чекають на інспекцію у водах Босфору більше місяця. Про це йдеться у заяві Міністерства інфраструктури.

– Сьогодні у Босфорі очікують інспекції 99 суден, з яких 72 – на захід у порти під завантаження, 27 – вже з українською агропродукцією. Деякі судна очікують у водах Туреччини понад місяць. Це результат цілеспрямованих дій делегації РФ у СКЦ, мета яких – уповільнити процес інспекцій суден, – заявили у відомстві.

За даними Мінінфраструктури, спочатку російська сторона скоротила кількість інспекційних груп до трьох, а пізніше почала уповільнювати час самих інспекцій.

- Представники РФ почали перевіряти навіть показники, які не передбачені документами СКЦ і не мають жодного відношення до предмету перевірки, - зазначив заступник міністра розвитку громад і територій Юрій Васьков.

За його словами, через збільшення черги суден зменшується обсяг експорту української агропродукції, а через простій вантажовласники зазнають мільйонних збитків.

ПРО ЩО ЙДЕТЬСЯ?

Наприкінці липня у Стамбулі Україна підписала договір з ООН та Туреччиною про відкриття "зернового коридору" для експорту агропродукції з наших портів. Відповідний договір було укладено між Росією, ООН та Туреччиною. Ця ініціатива дозволяє безпечно експортувати зерно з українських портів, зокрема гуманітарну допомогу для найбідніших країн світу. У листопаді сторони подовжили ініціативу ще на 120 днів.