3 червня
Завантажити ще

Найважливіше з того, що сказав Володимир Зеленський у Конгресі США

Найважливіше з того, що сказав Володимир Зеленський у Конгресі США
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський у зверненні до Конгресу США у Вашингтоні зробив низку знакових заяв, які роблять зрозумілими подальші дії української влади. Можна назвати кілька ключових.

Головні тези Зеленського

Наступний рік, як сказав Зеленський, стане вирішальним у війні. Президент наголосив, що боротьба України продовжується і Кремль треба перемогти на полі бою.

"Наші дві нації є союзниками у цій битві, і наступний 2023 рік - вирішальний у ній. Це час, коли українська сміливість та американська рішучість мають гарантувати майбутнє нашої з вами свободи. Свободи людей, які стоять за свої цінності", - сказав Володимир Зеленський.

Наступний акцент українського лідера стосувався того, що цю війну не можна заморозити, відкласти чи ігнорувати, сподіваючись, "що вас сам собою захистить океан".

"Світ надто взаємопов'язаний - від Сполучених Штатів і до Китаю, від Європи і до Латинської Америки, від Африки і до Австралії. Світ надто взаємозалежний, щоб хтось один міг залишитися осторонь і у безпеці, коли йде така битва", - пояснив український президент.

Володимир Зеленський особливо наголосив на перемозі над Росією "у битві за уми світу".

"Всупереч усім прогнозам та похмурим сценаріям Україна не впала. Україна жива і процвітає. І це дає мені вагомі підстави поділитися з вами нашою першою спільною перемогою - ми перемогли Росію у битві за уми світу. У нас немає страху. І не повинно бути ні в кого у світі», - сказав він.

У Вашингтоні президент України закликав до продовження фінансової підтримки з боку США, звертаючись до Конгресу.

"Ваші гроші – це не благодійність. Це інвестиції у глобальну безпеку та демократію, якими ми розпоряджаємося найбільш відповідально", - заявив український лідер.

Він також закликав членів Конгресу посилити санкції проти Росії та "притягнути до відповідальності терористів за агресію". Зеленський зазначив, що президент США Джо Байден підтримав його мирний план із 10 пунктів, але додав, що кожен член Конгресу може допомогти у його реалізації.

Меседж Зеленського було почуто в США

Експерт Українського інституту майбутнього Ілля Куса вважає, що головні меседжі Зеленського – підтримка США має продовжуватись незалежно від ситуації і що війна має закінчитися абсолютною перемогою України. Але тут, на його думку, спостерігається певний дисонанс із позицією Байдена щодо термінів та умов закінчення війни.

- Ключова думка Зеленського – Україна боротиметься до повної перемоги, повної деокупації, за отримання репарацій за збитки від Росії. Байден мав більш стриману риторику. Так, він заявив, що як би там не було, а з Путіним все одно доведеться сідати за стіл переговорів. Це важливий момент, який треба розуміти, – пояснює аналітик.

Тим не менш меседж Зеленського про продовження надання допомоги був почутий у США – вони це робитимуть стільки, скільки потрібно. Також він сказав, що Україна перемогла у битві за уми у світі. Це частково правильно, але стосується лише західного світу. Якщо говорити про незахідний світ, то це не так, вважає Ілля Куса.

Жодних поступок Путіну

Політолог Володимир Фесенко називає виступ Зеленського тріумфом, який стане однією із вершин його політичної кар'єри. До нього тільки Віктор Ющенко був удостоєний такого прийому. Щодо тез, то головні з них дві.

- Перший: допомога Україні від США – це не акт благодійності, не політичні ігри, це боротьба за демократію та безпеку у світі. Зеленський знайшов правильні слова для конгресменів обох партій. Український президент нагадав, що треба думати про глобальні інтереси, – вважає політолог.

Наступний головний меседж Зеленського у Конгресі - що цю війну не можна заморожувати, вона має закінчитися перемогою України і звільненням окупованих територій.

– Це принципово важлива теза для Києва. І це відповідь тим опортуністам, які намагаються натякати Україні, що треба йти на поступки Путіну та на компроміси з ним. Зеленський дуже добре показав, що Путіну не можна вірити і жодні переговори з ним миру не принесуть, - пояснює експерт.