Завантажити ще

НАБУ повідомило про підозру екснардепу від “Радикальної партії” Скуратовському

НАБУ повідомило про підозру екснардепу від “Радикальної партії” Скуратовському
Фото: facebook.com/Olexandr2013

НАБУ повідомило про підозру народному депутату VIII скликання від “Радикальної партії” Сергію Скуратовському. Про це у своєму телеграм-каналі написав журналіст Олег Новіков. У Національному антикорупційному бюро розповіли, що вісьмох осіб викрито на заволодінні понад 112 млн грн банку. 

За даними слідства, у 2012 році Скуратовський, будучи депутатом Київської облради та фактичним власником низки компаній, почав будувати житловий комплекс на околиці Києва. Він взяв кредит у понад 200 млн грн під заставу ЖК  і земельних ділянок, де він розташовувався. Згодом НБУ визнав банк неплатоспроможним. 

- Аби не віддавати борг та отримати можливість продати збудовані квартири, нардеп організував схему, залучивши посадовців СБУ, АРМА і ДП «СЕТАМ», - заявили в антикорупційному бюро.

Серед підозрюваних: колишній нардеп; його помічниця та директор підприємства; ексначальник слідчого відділення Головного слідчого управління СБУ; колишній начальник управління менеджменту активів АРМА; ексгенеральний директор державного підприємства «СЕТАМ»; заступник гендиректора «СЕТАМ» та два оцінювача.

Згідно з інформацією НАБУ, схему організували у 2018-2019 роках. За допомогою співробітників СБУ, АРМА та «СЕТАМ» на право вимоги по кредиту наклали арешт і передали в управління АРМА. Агентство з розшуку та менеджменту активів, у свою чергу, виставило це право на електронні торги «СЕТАМ». 

- За результатом аукціону за заниженою ціною переможцем визнали підконтрольну нардепу компанію. Компанія, ставши новим власником прав вимоги, скасувала усі іпотеки на нерухоме майно та обтяження по договорам поруки. Згодом ця компанія перепродала ці права ще одному підконтрольному нардепу ТОВ, аби унеможливити в майбутньому правонаступникам банку здійснити звернення обтяження, - розповіли в Національному антикорупційному бюро.

У НАБУ зазначили, що право вимоги на 128 млн грн було продано за 16 млн грн, а сам аукціон відбувся незаконно. Після визнання переможця торгів працівник СБУ скасув арешт на права вимоги, який сам же і ініціював. За висновками експертиз, банківській установі заподіяно понад 112 млн грн збитків.

До цього Сергій Скуратовський був обвинуваченим у іншій справі НАБУ - про недекларування у 2015-2019 роках на загальну суму понад 50 млн грн. Однак КСУ декриміналізувала цю статтю. Ексначальник управління Агентства з розшуку та менеджменту активів є підозрюваним у справі щодо розтрати 426 млн грн АРМА.

У Верховній Раді восьмого скликання Скуратовський був головою комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства. У 2010-2014 роках він був депутатом Київської обласної ради від партії “Фронт Змін”.